آموزش دوخت زیپ مخفی

 اغلب مواقع برای دوخت انواع لباس مجلسی و دامن هایی که نیاز به زیپ دارند، از زیپ مخفی استفاده می شود، زیرا همانند زیپ های معمولی حالت برجسته روی لباس ایجاد نمی کند و همان طور که از اسمش پیدا است زیر درز لباس مخفی می شود و به شکل یک خط یا همان درز لباس دیده می شود.

یادگیری روش دوخت زیپ مخفی به شما کمک می کند هنگام دوخت لباس های مختلف، دوخت کوسن یا متکا، دوخت جامدادی و کیف و…. مشکل نداشته باشید و بتوانید زیپ را به بهترین شکل بدوزید.

آموزش دوخت زیپ مخفی با روشی ساده در منزل

پیش از شروع آموزش دوخت زیپ مخفی باید بدانید، که برای دوختن زیپ مخفی باید از پایه زیپ دوزی استفاده کنید.

در ابتدا برای دوخت زیپ مخفی باید، خط دوخت را روی پشت کار مشخص کنید و علامت بزنید.

پارچه را از قسمت خط دوخت به سمت پشت تا بزنید و اتو نمایید. سپس درز زیر شکاف زیپ را با سنجاق به هم متصل کنید و قسمت شکاف زیب را از هم جدا کنید.زیپ مخفی - زن امروزی

زیپ مخفی - زن امروزیزیپ مورد نظر را باید روی محل زیپ قرار دهید، به طوری که انتهای زیپ دقیقا بر روی انتهای شکاف زیپ قرار بگیرد. البته پیش از انجام این کار باید زیپ را باز کنید و روی میز اتو قرار دهید و آن را اتو بزنید، زیرا کنار دنده های اغلب زیپ ها دارای برجستگی می باشد، که باید اتو شود، در غیر این صورت به هنگام دوخت زیپ، پایه زیپ دوزی به خوبی روی زیپ قرار نمی گیرد و در نتیجه پس از دوخت مقداری از کنارهای زیپ دیده خواهد شد.زیپ مخفی - زن امروزی

زیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیدر مرحله بعدی آموزش دوخت زیپ مخفی ، زمانی که با پایه زیپ دوزی یک سمت زیپ را دوختید، برای راحتی کار باید پایه زیپ دوزی را بردارید و به شکل بر عکس روی کار قرار دهید، تا به راحتی سمت دیگر زیپ را بدوزید، لازم است بدانید از سمتی که شروع به دوختن یک طرف زیپ کرده اید، باید از همان سمت، طرف دیگر زیپ را دوخت بزنید.

بعد از دوخت زیپ، آنگاه نوبت به دوخت درز زیر شکاف زیپ می رسد، برای دوختن این قسمت باید از انتهای دوخت زیپ به اندازه ۲ الی ۳ میل به سمت داخل لباس بیایید و حدود ۵ سانت بالاتر از آن را یه سر قایمی بزنید و شروع به دوختن درز نمایید.زیپ مخفی - زن امروزی

زیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزیزیپ مخفی - زن امروزینکته:

۱- برای ثابت ماندن زیپ روی پارچه باید آن را سنجاق بزنید و بعد آن را کوک بزنید، سپس با اطمینان خاطر دو طرف زیپ را بدوزید.

۲- افراد مبتدی باید حتما ابتدا زیپ را بدوزند و بعد سنجاق ها را خارج نمایند و از خط دوخت و یک میل بالاتر از خط دوخت شروع به دوختن درز پارچه نمایند.

منبع: هنر در خانه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.