ساخت پایه گلدان چوبی

راهروی آپارتمان شما هم پر از گلدان است؟ اگر می خواهید این گلدان ها را مرتب کنید باید یک پایه گلدان بسازید. در این جا آموزش ساخت یک پایه گلدان را یاد می گیرید که با تکه های چوب جعبه های چوبی یا کمدهای خراب ساخته شده است. شما هم می توانید چند جعبه چوبی و کمی تخته چوبی بدرد نخور پیدا کنید و با آنها پایه گلدان بسازید.

طراحی پایه گلدان بستگی به تعداد گیاهانی دارد که می خواهید داخلش بگذارید. می توانید جعبه های چوبی را حذف کنید و پایه را به شکل نردبان بسازید. می توانید تعداد طبقه ها را بیشتر کنید یا حتی پایه گلدان را به شکل دیواری بسازید.

گام اول: بدنه را بسازیدساخت پایه گلدان - زن امروزی

ساخت پایه گلدان - زن امروزیساخت پایه گلدان - زن امروزیساخت پایه گلدان - زن امروزیهر وقت می خواهید با چوب ها و تخته های قدیمی چیزی بسازید باید کارتان را از جدا کردن میخ ها و پیچ ها شروع کنید. از چکش برای بیرون آوردن میخ ها استفاده کنید. اگر چکش ندارید، انبردست هم کارتان را راه می اندازد.

بعد از اینکه همه چوب هایی که دارید را آماده کردید، باید ابعاد پایه گلدان را مشخص کنید. ابعاد پایه ای که می سازید به تعداد گلدان ها و حداکثر اندازه چوب هایتان بستگی دارد. پایه گلدانی که ما ساخته ایم 86 سانتیمتر ارتفاع، 55 سانتیمتر طول و 50 سانتیمتر عرض دارد. اگر می خواهید از جعبه یا کشو استفاده کنید باید عرض بقیه تخته ها را به اندازه کشوها دربیاورید.

دو سر تمام تخته ها را با زاویه 15 درجه برش بزنید. این زاویه ها روبروی هم قرار می گیرند. این زاویه ها باعث میشود بعد از مونتاژ پایه گلدان تمام تخته ها صاف باشند.

بعد از برش دو سر تخته ها می توانید نحوه مونتاژ پایه گلدان را مشخص کنید. وقتی اندازه تخته های افقی و فاصله آنها را از یکدیگر مشخص می کنید حواستان به ابعاد کشوها باشد.

با چهار پیچ 3 سانتیمتری تخته های افقی را به تخته های عمودی وصل کنید. وقتی یک طرف پایه آماده شد می توانید طرف دیگر را هم دقیقاً با همان شکل و اندازه ها بسازید.

گام دوم: جعبه ها را وصل کنیدساخت پایه گلدان - زن امروزی

ساخت پایه گلدان - زن امروزیساخت پایه گلدان - زن امروزیساخت پایه گلدان - زن امروزیقبل از اینکه اگر پایه گلدان شما جعبه دارد باید داخل آنها را با درزگیر بپوشانید تا ضد آب بشوند. اگر اینکار را نکنید جعبه ها خیلی زود پوسیده میشوند. اگر لازم است کشوها را سنباده هم بزنید.
برای نصب جعبه ها، آنها را روی تخته های افقی وسطی و آخری قرار بدید و با پیچ ثابت کنید. بعد از نصب هر دو جعبه می توانید طرف دیگر را هم به جعبه ها پیچ کنید. برای اینکه طرف دیگر بدنه را صاف به جعبه ها وصل کنید بباید از کسی کمک بگیرید.

در نهایت هم یک تکه چوب به بالای پایه گلدان وصل کنید تا ظرفیتش بیشتر بشود. اگر بخواهید می توانید پایه را سنباده کاری یا رنگ کنید.

پایه گلدان چوبی آماده استساخت پایه گلدان - زن امروزی

می توانید این پایه را در هر اندازه و شکلی که می خواهید بسازید.ساخت پایه گلدان - زن امروزی
ساخت پایه گلدان - زن امروزیمنبع: ساختنی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.