آموزش ساخت کلبه چوبی

در این مطلب سعی داریم نحوه و چگونگی ساخت کلبه چوبی را به شما آموزش دهیم. در واقع به کمک مقداری خمیر بازی کودکان و تعدادی شاخه درخت می توان یک کلبه چوبی بسیار زیبا ساخت و به عنوان یک وسلیه تزیینی از آن استفاده کرد. روش ساخت چنین کاردستی بسیار آسان بوده و با دنبال نمودن هر یک از مراحل این آموزش به نتیجه دلخواه خواهید رسید. امیدوارم با یکی دیگر از آموزش های سایت با ما بیاموز همراه باشید.

مراحل ساخت کلبه چوبی

مرحله اول : ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید :

  • مقداری خمیر بازی کودکان
  • یک تکه کارتن یا چوب
  • تعدادی شاخه درخت
  • تعدادی چوب کبریت
  • تعدادی برگ درخت

کلبه چوبی - زن امروزیمرحله دوم : در این بخش با خمیر بازی کودکان یک مربع به عنوان زیر بنا یا کف کلبه چوبی شکل دهید و شاخه های درختی را برش بزنید و به روی آن قرار دهید و با فشار دادن آن ها در خمیر به خوبی آن ها را محکم نمایید.کلبه چوبی - زن امروزی

مرحله سوم : در این بخش تکه چوبی را به عنوان درب کلبه مشخص کنید و سایر نقاط را با شاخه درخت بپوشانید تا دیواره های کلبه شکل گیرد. همچنین بخش پنجره را همانند تصاویر زیر ایجاد نمایید.کلبه چوبی - زن امروزی

کلبه چوبی - زن امروزیکلبه چوبی - زن امروزیمرحله چهارم : در این بخش به کمک خمیر از هر یک از گوشه های کلبه به سمت بالا یک تکه شاخه وصل کنید و ابتدای همه آن ها را با یک کش یا طناب ببندید.

سپس بین فضاهای خالی را با شاخه های دیگر پر کنید.کلبه چوبی - زن امروزی

کلبه چوبی - زن امروزیمرحله پنجم : در این بخش با برگ های درخت تمامی سطح سقف کلبه را بپوشانید.کلبه چوبی - زن امروزی

مرحله ششم : در نهایت کاردستی کلبه چوبی تکمیل شده است و شما می توانید درب کلبه را نیز وصل نموده و عروسک های کوچکی را درون آن قرار دهید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.

منبع: با ما بیاموز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.