چگونه باغچه عمودی پرورش دهیم؟

دیوارهای گیاهی یا باغچه عمودی باعث درخشش باغ ها شده و آن ها را از چیزی که می شناسیم شاخص می کند. در اینجا پیشنهادهایی به شما ارائه می دهیم  که بتوانید آنها را به باغ یا حتی خانه خود اضافه کنید.

شما ممکن است دیوارهای گیاهی یا باغچه عمودی را دیده باشید که در مغازه ها، رستوران ها و حتی در کنار ساختمان ها سردرآورده اند. اما برای ساختن دیوار گیاهی خود چه کاری می توانید انجام دهید اگر بدانید که می توان آنها را با استفاده از گل، شاخ و برگ و چمن کاشت.باغچه عمودی - زن امروزی

۱-فضای خود را انتخاب کنید

شما می توانید دیوار خود را بر روی هر دیوار محکم، حصار یا چوب (برای خلق یک دیوار سفارشی که می تواند حرکت کند) بسازید. دیوارها حتی در داخل خانه و در هر اتاقی که دوست دارید، می توانند ساخته شوند. به سادگی می توان چند ردیف نگهدارنده برای پر کردن فضایی که می خواهید به دیوار پیچ کنید.

برای داشتن باغچه عمودی شما به ساختار دیوار صوتی، حصار یا حتی آلونک محکم نیاز خواهید داشت. برای پر کردن فضا، نگهدارنده های ۲ سانت در ۱ سانت را با فاصله ۳۸ سانتی متری از هم به دیوار پیچ کنید و از مستقیم بودن آنها مطمئن شوید.

۲-گلدان ها را به نگهدارنده ها پیچ کنید

با استفاده از یک پیچ گوشتی الکتریکی و کار از پایین به بالا، گلدان های پلاستیکی را به نگهدارنده ها وصل کنید. می توانید گلدان ها را به یکدیگر متصل کنید و دیوار خود را در سطوح متفاوتی ایجاد کنید.باغچه عمودی - زن امروزی

۳-آبیاری کنید

برای آبیاری باغچه عمودی، با شروع از بالا، دیوار خود را با شلنگ یا بطری آب آبیاری کنید. سیستم ذخیره آبی طراحی شده است که می تواند آب را برای گیاهان تا دو هفته نگهداری کند.

۴-دیوار خود را سبز کنید

گلدان ها را با گیاهان انتخابی خود پر کنید. می توانید گیاهان را از گلدان اصلی خود جدا کرده و در گلدان ها بکارید یا گلدان را به طور مستقیم در گلدان های پیچ شده قرار دهید. اما مطمئن شوید که گلدان به پایه مخزن متصل است.

– اگر قصد دارید باغچه عمودی یا دیوار سبز خود را به دیوار خانه متصل کنید، قبل از شروع یک غشای ضد آب به دیوار متصل کنید تا از نفوذ رطوبت جلوگیری کند.

– اگر گیاهان را از گلدان خود خارج کرده و به طور مستقیم آن را در گلدان های متصل به نگهدارنده ها قرار داده اید، فیلترهای طراحی شده مخصوص را در زیر هر گیاه قرار دهید تا برگ ها خروجی مخزن را مسدود نکنند.

– بر حسب آب و هوا سیستم مخصوص هر دو یا سه روز یک بار نیاز به آبیاری دارد.

– برای مراقبت از گیاهان اگر از گیاهان گل دار استفاده کرده اید، باید گل های فاسد آن را هرس کنید تا در فصل بعدی تقویت شوند. برگ های گیاهانی مانند هوکرها و سرخس ها باید در مواقع مورد نیاز هرس شده و مرتب شوند. این گیاهان سالانه در تابستان هر چند هفته یک بار، نیاز به مواد مغذی مایع دارند تا به بهترین شکل رشد و نمو پیدا کنند.

منبع: nabzema.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.