سفره عقد

در فرهنگ ایرانی از سفره بسیار یاد شده است و درباره ی فلسفه ی آن بسیار سخن گفته شده است. یکی از ارزشمندترین و نیز، قدیمی ترین سفره های ایرانی، سفره ی عقد است که در مراسم عقد یا هنگام عروسی پهن می‌شود و عروس و داماد بر سر آن می‌نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می‌دهند.

سفره عقد در اکثر شهرهای ایران رواج دارد و در آن شش ظرف که هرکدام محتوی چیزی است که بیانگر آرزویی برای عروس داماد است، قرار دارد این ظروف معمولاً شامل : گردو، بادام، فندق، نان و نبات و تخم مرغ می‌باشند. در میان اینها ظرف‌هایی از شیرینی و نان پنیر وسبزی، جام‌هایی از عسل و ماست که کنایه‌ای از شیرینی و ترشی در کنار هم در زندگی مشترک می‌باشند قرار دارد.

اجزای سفره عقد

قرآن 

کتاب خدا به نشانهٔ مورد تأیید قرار داشتن وصلت از سوی خداوند و طلب برکت الهی، جلو آینه و بالای جانماز قرار می‌گیرد.

آینه

آینه نیز در صدر سفره و رو به عروس و داماد قرار می‌گیرد تا با نگریستن در آن دلهایشان نسبت به هم، مانند آینه صاف و زلال باشد.

جانماز

پیشاپیش آینه گسترده می‌شود و روی آن مهر و تسبیح زیبایی قرار می دهند تا گواهی بر پای بندی زوج نسبت به اصول دین اسلام باشد.

یک جفت شمعدان

شمعدان‌ها در دو سوی آینه جای دارند و شمع‌های فروزان درون آن‌ها هنگام جاری شدن صیغه عقد، نشانه آرزوی روشنایی و گرمی در پیوند عروس و داماد است.سفره عقد - زن امروزی

نبات

نبات نماد آروزی شیرینی پیوند عروس داماد است که معمولاً آن را از نبات اعلای زعفرانی تدارک می بینند.

نقل و سکه

نقل به نشانهٔ شیرین کامی و سکه برای افزایش روزی عروس و داماد سر سفرهٔ عقد گذاشته می‌شود.

تخم مرغ

از دیر باز تاکنون تخم مرغ نماد تولد و تداوم نسل است؛ از این رو پیداست که نهادن آن بر سفرهٔ عقد به نیت ادامه نسل زن و مرد و باروری ازدواج آن دو می‌باشد.

فندق، گردو و بادام

این خوراکی‌های را نیز به نشان گسترده بودن سفره خوراک عروس و داماد و توانمندی آن‌ها سر سفره عقد می گذارند.

نان و پنیر

 نان را به نشانهٔ برکت خداوند و پنیر را با نیت وسعت روزی و سپید بختی بر سر سفره عقد می نشانند.

گل

به نشانه شادابی و طراوات و به عنوان نمادی از زیبایی سبدی از گل بر سفره عقد می نشانند.

شیرینی

شیرینی به نشانه به ارمغان آوردن شهد خوشبختی بر سر سفره عقد می نشیند.

میوه

نهادن میوه‌های رنگین بر سر سفره عقد به منزله برخورداری عروس و داماد از مواهب رنگارنگ الهی و نعمت‌های طبیعی زندگی است.

عسل 

مراسم عسل در دهان همدیگر گذاشتن پس از جاری شدن صیغه عقد به منظور آن که عروس و داماد در آینده مایهٔ شیرین کامی و دلارامی هم باشند.

جا حلقه ای

یکی از اجزای مهم و شایان توجه در سفره، جا حلقه ای می باشد که در تهیه ی آن باید نهایت سلیقه و دقت به کار برده شود. به گونه ای که با رنگ آمیزی گل ها و سایر ارکان سفره ی عقد هماهنگ باشد.

اسپند

علاوه بر دود کردن اسپند در آغاز هر یک از مراسم و جشن‌های مربوط به ازدواج از جمله عقد به نیت دور داشتن چشم بد از وصلت جدید و از جان عروس و داماد، بر سر سفره گذاشته می شود.

کله قند

ساییدن یک جفت کله قند هم شکل و هم اندازه روی پارچه‌ای بر سر عروس و داماد به نیت فروباریدن شادی و شیرینی بر سر آن‌ها طی زندگی مشترک صورت می‌گیرد. تور قند ساییدن حریر تور با پارچه نازک سپید رنگی را به شکل مربع یا مستطیل تهیه می‌کنند تا کله قندها روی آن بر سر عروس و داماد ساییده شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.