بخوان به نام پروردگارت

بخوان به نام آن که آرام دل پر آشوبت است…

بخوان به نام آن که حبیبش تویی و سرور و خاتم رسولانش خواهی شد…

بخوان به نام پروردگارت..

“اقرأ باسم ربک الذی خلق”

رسیده موعد انتخاب تو ای بهترین خلق خداوند؛ ای انتخاب شده از طرف آفریدگار برای نجات مردم از سیاهی ها. رسیده وقت آن رسالت بزرگ و جاودانی و جهانی.

ای زمینیان! آغوش بگشایید که می آید به سوی شما برگزیده الهی. همو که شما را به اذن خدا از تاریکی ها به سمت نور هدایتش می برد. لبیکش گویید که راه نجاتتان همین است. همو که روشن تر از آفتاب است و خواهد درخشید بر بلندای آسمان ایمانتان. به سویش شتابان بروید و دست از او برندارید که خدایش فرموده:

“لَقَدْ جَاءَكُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِكُمْ عَزِيزٌ علَيهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُمْ بِالْمُؤْمِنِين رَؤُوفٌ رَحِيمٌ” (توبه/ ۱۲۸)

هر آينه رسولى از خودتان براى شما آمد، كه آنچه شما را رنج مى دهد بر او گران مى آيد. سخت به شما دلبسته است و نسبت به مؤمنان رئوف و مهربان است.

مبعث - زن امروزیروز مبعث روز مرگ جهالت و شرک است . روز مهر زدن بر خرافه ها و عقاید باطلی که گریبان گیر شده بود. خط بطلان کشیدن بر همه بیهوده هایی که بشر را داشت به سمت تباهی پیش می برد.

مبعث، روز تولد است. تولد نور و روشنایی. همان نور حقیقی که بساط ظلمت را در هم می پیچد.

ناله شیطان در هنگام نزول اولین وحی

همراه اولین نزول وحی و در لحظه بعثت نبی خدا حوادثی بزرگ اتفاق افتاد که از آن جمله می‌توان به شنیده شدن صدای ناله‌ای اشاره کرد حضرت علی (ع) در این باره می‌گوید: صدای ناله شیطان را در هنگام نزول اولین وحی به حضرت شنیدم، گفتم: یا رسول الله این ناله چیست؟ فرموند: این شیطان است که از اطاعت شدن مأیوس و نا امید شده و چنین به ناله در آمده است.

 اعمال شب عید مبعث

  •  غسل
  •  زیارت حضرت امیرالمؤمنین (ع) که افضل اعمال  شب عید مبعث است.
  • خواندن دوازده رکعت نماز که در هر رکعت سوره‌های حمد و فلق و ناس را یکبار و نیز اخلاص چهار بار خوانده می‌شود و بعد از اتمام نماز، گفته شود: “لا اله الا الله والله اکبر الحمد لله وسبحان الله ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم”

از این شب با نام «لیلة المحیا» به معنای شب احیا و شب زنده داری نیز نام برده شده است.

اعمال روز عید مبعث

  •   غسل
  •   روزه (روز عید مبعث یکى از چهار روزى است که در تمام سال امتیاز دارد براى روزه گرفتن و برابر است با روزه هفتاد سال.)
  •   بسیار صلوات فرستادن
  •   زیارت حضرت رسول و امیرالمؤمنین
  •  خواندن دوازده رکعت نماز که در هر رکعت سوره حمد و یس را بخواند پس از نماز، چهار بار سوره حمد را بخواند و سپس چهار بار بگوید: “لا اله الا الله والله اکبر والحمد لله وسبحان الله ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم” و بعد چهار بار بگوید: ” الله ربی لا اشرک به شیئا”
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.