کیک یخچالی

دسر، از جمله خوراکی های مورد علاقه بسیاری از خانواده هاست. بعضی از دسرها به همراه غذا سرو شده و برخی به عنوان میان وعده یا حتی صبحانه و عصرانه استفاده می شود. کیک یخچالی از دسته دوم است.

کیک یخچالی همان گونه که از نامش پیداست، برخلاف سایر کیک ها، در یخچال آماده می شود.

مواد لازم برای تهیه کیک یخچالی:

  • بیسکویت پتی بور: به تعداد مورد نیاز
  • شیر: یک لیوان
  • شکر: نصف لیوان
  • آرد: 3 قاشق غذاخوری
  • خامه ساده یا شکلاتی
  • میوه برای تزیین کیک یا میان آن: به دلخواه

طرز تهیه:

ابتدا شیر، شکر و آرد را خوب با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. می توانید با همزن این کار را انجام دهید. سپس روی حرارت گذاشته تا کمی غلیظ شود. می توانید کره نیز به آن اضافه کنید.

مواد را از روی حرارت برداشته و قبل از اینکه خنک شود شروع به آماده سازی کیک کنید.

قالب خود را آماده کنید. بهتر است از قالب مستطیل یا مربع استفاده نمایید. بیسکوییت ها را یکی یکی در مواد شیری گذاشته و بردارید و در قالب بچینید. وقتی کف قالب کامل با بیسکوییت ها پوشانده شد، یک لایه خامه سفید، روی آن بزنید.

اگر از تکه های میوه استفاده می کنید، در این مرحله روی خامه بریزید. تکه های میوه باید ورقه ای و نازک باشد. سپس یک ردیف دیگر از بیسکوییت ها را مانند ردیف اول روی خامه می چینیم و خامه و میوه… به همین ترتیب سه تا چهار لایه روی هم قرار می دهیم. البته تعداد لایه ها دلخواه است. بیشتر از این هم می توانید.

برای لایه آخر می توانید از خامه سفید یا شکلاتی به دلخواه استفاده کنید. سطح رویه را یا به شکل ساده، خامه کشی می کنیم و یا با استفاده از قیف و ماسوره شکل دار و میوه تزیین می کنیم.

کیک را حداقل سه تا چهار ساعت در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. سپس از یخچال خارج کنید و برش دهید.کیک یخچالی - زن امروزی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.