دلایل افت فشار خون در بارداری

افت فشار خون در بارداری مانند افزایش آن خطرناک است.

دکتر ظفر قندی متخصص قلب و عروق درباره افت فشار خون در بارداری می‌گوید:« رگ های خونی در دوران حاملگی مسدود می شوند. همین مسئله باعث کاهش فشار خون در زنان می شود. حتی در دوران آخر بارداری به دلیل فشرده شدن عروق خونی در ناحیه شکم،کاهش فشار خون اتفاق می افتد.»

اما چه عواملی باعث این افت فشار خون می شود. این متخصص قلب و عرق توضیح می‌دهد:« این نوع عارضه ممکن است ناشی از کم آبی بدن، استرس و اضطراب، عفونت و استراحت طولانی مدت بارداری ایجاد شود. حتی برخی داروها هم می‌توانند موجب افت فشار خون شوند. خونریزی‌های شدید هم موجب این نوع عارضه خواهد شد. حتی می‌تواند شوک خطرناکی برای سلامت و زندگی فرد داشته باشد.»افت فشارخون بارداری - زن امروزی

او درباره درمان این نوع عارضه به باشگاه خبرنگاران توضیح می دهد:« باید از رژیم های غذایی پر نمک و بلند شدن ناگهان اجتناب کنند. حتما ورزش کردن را به طور منظم در پیش بگیرند. از زور زدن های بی مورد در اجابت مزاج خودداری کنند.

در صورت نیاز، از جوراب های ساق بلند برای پوشش و محافظت ساق و ران استفاده کنند تا خون به راحتی به سمت بالا جریان داشته باشد. برای جلوگیری از مشکلات فشار خون پایین و کاهش حملات سرگیجه بعد از غذا، سعی کنند وعده های غذایی خود را در ابعاد کوچکتر و در زمان های مختلف مصرف کنند و از مصرف دارو های کاهنده ی فشار خون قبل از غذا اجتناب کنند.»

منبع: نی نی سایت

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.