راهنمای خرید عطر 

وقتی قرار است پول زیادی بابت خرید عطرهایی بدهیم ، اولین نگرانی همه ما از بابت اصل یا تقلبی بودن عطر است. شاید این نگرانی به این دلیل است که عطرهای تقلبی موجود در بازار از نمونه‌های اصل آن فراوان‌ترند. تشخیص تقلبی بودن بعضی از این عطرها ساده هستند؛ ولی بعضی دیگر به قدری خوب کپی شده‌اند که با یک نظر نمی‌توان اصل آن را از تقلبی تشخیص داد.

عطر چیست؟

عطرها از 78 الی 95 درصد الكل طبیعی به علاوه اسانس‌های روغنی ساخته می‌شوند. این‌كه در هر عطری میزان اسانس روغنی به‌كار رفته چقدر باشد، اسامی مختلفی به عطرها می‌دهد كه خوب است شما هم با آن‌ها آشنا شوید تا موقع خرید انتخاب دقیق‌تری داشته باشید. عطرها به ترتیب کیفیت عبارت اند از پرفیوم ها،ادو پرفیوم‌ ها، ادوتویلت‌ ها و دكلن‌ هاراهنمای خرید عطر - زن امروزی

توجه به بسته‌بندی

اولین چیزی که برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن عطر می‌توان به آن متوصل شد، توجه به بسته بندی عطر است. در عطرهای اصل، از جعبه تا خود پلاستیک دور جعبه، همگی به دقت و بدون قسمت اضافی بسته‌بندی شده‌اند. وقتی جعبه را باز می‌کنید، در داخل جعبه‌ محافظ‌هایی به دور بطری وجود دارد که از طریق آن هم می‌توانید اصل و تقلبی بودن عطر را تشخیص داد. درزهای بسته بندی، محل تا خوردگی، برش‌ها، محل‌های چسب خورده؛ راهنمای خوبی برای تشخیص عطر اصل هستند.

وقتی بسته‌ی عطر را باز می‌کنید، همیشه محافظ‌هایی به دور بطری قرار دارند. چک کردن کیفیت این محافظ‌ها هم راهنمایی خوبی برای شناختن عطر اورجینال از فیک است.

بسته‌بندی چیزهای زیاد دیگری هم به ما می‌گوید. مورد دیگر، شماره سریال عطر است که بر روی بسته‌بندی درج شده و البته دقیقا بر روی بطری هم چاپ شده. گاهی این شماره سریال روی بسته به صورت برجسته است که در این صورت یک مرحله به اصل بودن عطر خریداری شده مطمئن می‌شویم. اما معمولا در عطرهای تقلبی شماره‌ی درج شده روی بطری و بسته با هم همخوانی ندارند.

توجه به بطری و طراحی آن

اگر عطر مورد علاقه‌ی خود را می‌شناسید، تشخیص اصل آن از روی بطری کار راحتیست. وقتی شما بطری عطر را در دستتان می‌گیرید، حسی که بطری به شما می‌دهد در بیشتر مواقع اصل یا تقلبی بودن آن را عیان می‌کند. بطری‌های اصل سطح یکدستی دارند و درز و محل اتصالات آن هیچ زائده‌ای ندارد. علاوه بر این درِ آن کاملا متقارن طراحی شده است. بطری‌های تقلبی عموما به دلیل نامرغوب بودن مواد اولیه‌ای که در تولید آن به کار رفته، وزن کمتری دارند.

مورد دیگر، فونتی است که برای نوشتن روی بطری به کار رفته است. اگر اولین بار است از نوعی عطر خرید می‌کنید، حتما ظاهر اورجینال آن را در اینترنت جستجو کنید. برای نوشتار روی بسیاری از عطرهای فیک از فونت متفاوتی استفاده می‌شود و یا ضخامت مشابه فونت اصلی بکار رفته را ندارد.

نحوه‌ی اسپری عطر

وقتی درب بطری اصل را باز می‌کنید، یک صدای شبیه ترکیدن حباب (خیلی خفیف) می‌شنوید که این به دلیل وکیوم بودن فضای دور پمپ و محکم بودن درب است. اما در مورد عطرهای فیک، درب بطری به اندازه‌ی کافی محکم نیستند، عموما هوا زیر آن جریان می‌یابد، با یک فشار خیلی کم باز می‌شوند و به موقع بسته شوند راحت چفت نمی‌شوند.

مورد دیگر، به پمپ اسپری دقت کنید. پمپ حتما باید محکم باشد و برای اسپری کردن فشار خیلی کم یا خیلی زیادی نخواهد. علاوه بر این، به قطراتی که از اسپری خارج می‌شود توجه کنید. قطرات باید یکنواخت و خیلی ریز بوده و حجم اسپری شده در هر بار با هم برابر باشد.

منبع: mashrooh

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.