ورزش برای درمان آرتروز مفاصل

آرتریت یا آرتروز باعث التهاب و درد مفاصل بدن می شود. برای کاهش درد آرتروز مفاصل می توان تحت نظر پزشک از دارو، فیزیوتراپی، ورزش های خاص و حتی یک رژیم غذایی مناسب استفاده کرد.

ورزش هایی برای دست ها، مچ و بازو

انگشتان خود را به هم برسانید. انگشتان خود را در محدوده وسیعی پخش کنید. دایره ایجاد شده را به عقب و جلو ببرید.شست خود را دور از کف دست‌تان بکشید. سپس شست خود را برگردانید تا بتواند نوک انگشتان دیگر را لمس کند.

ساعد خود را بر روی دسته صندلی، آرام بگذارید. ساعد خود را برگردانید تا کف دست ها رو به سقف باشند. بعد دوباره ساعد را برگردانید تا کف دستان رو به کف زمین باشد. توجه کنید که در این نوع ورزش باید آرنج ثابت باشد.

ساعد خود را بر روی دسته صندلی آرام بگذارید. باید آرنج ثابت باشد. سپس، مچ دست را به طرف بالا و پایین ببرید.

توجه: اگر انگشتانتان کمی سفت شده است، بعد از یک دوش آب گرم، این ورزش ها را در یک سطل پر از آب گرم انجام دهید. اگر صبح قبل از بلند شدن ار رختخواب، دچار سفتی و سختی عضلات می شوید، این ورزش ها را انجام دهید. شما این ورزش ها را می توانید سر کار و یا در هر جای دیگر انجام دهید.

ورزش برای قوزک پا و پا

در جایی بنشینید که پاهایتان به زمین نرسد. پاهایتان را بالا و پایین ببرید. در همان جا بنشینید. این بار پاهایتان را به گردش درآورید، مانند حرکت عقربه های ساعت و برعکس. انگشت شست پایتان را بالا و پایین ببرید.

منبع: elmevarzesh

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.