جعبه اوریگامی

در این مطلب یک اوریگامی ساده و بسیار کاربردی را به شما آموزش می دهیم که به سرعت هم ساخته می شودو به هیچ وجه دشوار نیست و افرادی که تا الان حتی یک اوریگامی هم انجام ندادند می توانند به راحتی این را درست کنند.

همیشه حین کار کلی وسیله ی ریز و درشت اطراف آدم وجود دارد که اگر نشود مرتبشان کرد باعث دردسر است. سوزن ،گیره،پنس و…از پرکاربردترین وسایل هستند که معمولا اگه جایی نداشته باشید پخش میشوند و دسترسی به آن ها سخت می شود. این اوریگامی می تواند جای خوبی برای شکلات ها، آجیل و اسمارتیز و سوزن وگیره و پنس و… باشد .

وسایل مورد نیاز:

سه مربع چهارگوش کاغذی
چسب

یکی از کاغذ رنگی ها را روی زمین بگذارید و از بالا به پایین تا بزنید. به طوری که بالاترین نقطه کاغذ به پایین ترین نقطش برسد.سمت راست و سمت چپ کاغذ را هم به سمت پایین تا بزنید.

دوتا تای آخر را که در مرحله قبل زدیم، یعنی سمت چپ و راست را باز کنید. سپس مثلث زیرین از این سه مثلث ایجاد شده را به سمت بالا ببرید و تا بزنید و دوباره تا را باز کنید.


مرحله ها را برای دو کاغذ دیگه تکرار کنید تا در آخر سه کاغذ رنگی تا خورده و آماده برای شروع اوریگامی داشته باشید.
کاغذ ها باید بهم متصل شوند . در این مرحله شما باید، یک کاغذ را روی زمین بگذارید و سپس گوشه سمت چپ یا راست آن را که یک مثلث هست، باز کنید و کاغذ بعدی را درون آن فرو کنید. و دوباره همین کار را برای کاغذ سوم هم بکنید و گوشه آن را درون کاغذ سوم فرو ببرید. سه کاغذ را جمع کنید به صورتی که در تصور می بینید تا هر سه در هم قفل شوند .

منبع : http://www.origami-fun.com

ترجمه و گردآوری توسط زن امروزی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.