مانیکور ناخن در خانه

در اینجا راهنمای قدم به قدم انجام مانیکور ارائه شده است و با مطالعهٔ آن می‌توانید ناخن‌های خود را درست مانند سالن‌های مانیکور، آرایش و زیبا کنید.

قدم اول

اگر ناخن‌تان را قبلا لاک زده‌اید‌، با استفاده از پد لاک پاک‌کن یا پنبه و استون، لاک و بقایای لاک را از روی ناخن پاک کنید.

قدم دوم

ناخن‌هایتان را سوهان بکشید و آن را شکل بدهید. می‌توانید ناخن‌های خود را به‌گونه‌ای سوهان بکشید که به شکل مربع در‌آیند و لبه‌های‌ آنها اندکی به سمت مخروطی متمایل باشند. این طرح‌ها نسبت به بلندی ناخن‌ها، مناسب‌تر هستند. برای رسیدن به شکل مناسب ناخن از سوهان‌های منعطف استفاده کنید. سوهان ناخن فلزی، مناسب این کار نیست. سوهان‌های فلزی معمولا به ناخن‌ها صدمه می‌زنند. به‌آرامی ناخن‌ها را سوهان بکشید. این کار را آرام انجام دهید تا بتوانید بدون صدمه زدن به ناخن، به شکل مورد نظرتان برسید. کارتان را ابتدا با یک سوهان زبر شروع کنید و در انتها سوهان‌ نرم‌تری به‌کار برید.

قدم سوم

اکنون نوک انگشتان‌تان را درون یک کاسهٔ آب گرم که آغشته به صابون است، فرو برید. بگذارید ناخن‌ها و کوتیکول‌های آن به مدت چند دقیقه در آب، غوطه‌ور بمانند. سپس انگشت‌هایتان را از کاسه بیرون آورده و آنها را کمی ماساژ دهید. دست‌تان را مشت کنید، سپس با انگشتان دست مشت شده، به آرامی به کف دست دیگر، فشار بیاورید. این کار را با دست دیگرتان هم انجام دهید. اکنون استخوان‌های انگشتان‌تان را به نرمی ماساژ دهید.

قدم چهارم

اکنون موقع مرتب کردن کوتیکول‌های ناخن‌هاست. ابتدا کمی کرم به ناخن‌ها و کوتیکول بمالید. یک یا دو دقیقه، ناخن‌هایتان را بمالید و سپس با استفاده از ابزار پوشر، که مخصوص برداشتن کوتیکول است، کمی کوتیکول ناخن‌تان را به عقب بکشید.

قدم پنجم

دست‌هایتان را دوباره بشویید و با دستمال، کرم روی انگشت‌هایتان را کاملا پاک کنید. همچنین با استفاده از لاک پاک‌کن، کرم روی ناخن‌هایتان را تمیز کنید.

قدم ششم

اکنون از لاک ناخن پایه استفاده کنید و روی ناخن‌هایتان یک لایه لاک بزنید. بعد از اینکه این لاک خشک شد، از دو لاک ناخن دیگر با رنگ‌های مختلف و همچنین یک لاک دیگر برای پایان کار استفاده کنید ( البته اگر به اندازه کافی وقت ندارید، می‌توانید فقط از یک لایه لاک استفاده کنید). هنگام لاک زدن، مراقب باشید که آن‌قدر لاک بردارید که یک لایه نازک روی ناخن‌تان قرار گیرد و لاک، از دو طرف ناخن‌تان بیرون نزند. بهتر است ابتدا مرکز ناخن و سپس دو طرف ناخن را تا کنار کوتیکول، لاک بزنید.

برای طرح‌دار کردن لاک ناخن‌تان، می‌توانید با هر کدام از لاک‌ها که رنگ‌های مختلفی دارند، یک خط بسیار نازک روی ناخن‌تان بکشید و در پایان از هر رنگ، خطی زیبا روی ناخن‌تان خواهید داشت.

قدم هفتم

اگر قطرات لاک به پوست اطراف ناخن‌تان سرایت کرد، آن را با استفاده از پنبه آغشته به استون یا هر لاک پاک‌کن دیگر پاک کنید. همچنین هر بار که لاک می‌زنید، حداقل ۱۵ دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس لاک بعدی را استفاده کنید.مانیکور ناخن - زن امروزی

منبع: chetor

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.