آموزش ساخت پرنده کاغذی سه بعدی

در این پست یاد می گیرید چطور با کاغذ یک پرنده کاغذی سه بعدی بسازید. اگر رابطه خوبی با اوریگامی و کاردستی های کاغذی ندارید، نگران نباشید. می توانید در همین پست الگوی ساخت را دانلود کنید.

با پرینت کردن این الگو دیگر چیز زیادی برای آموزش نمی ماند. تنها کاری که باید بکنید ایجاد چند خط تا و اتصال است. البته اگر اصلاً تجربه اریگامی ندارید، احتمالاً ساخت این پرنده کاغذی ساختنی برایتان کمی دشوار خواهد بود. پس عجله نکنید و با صرف وقت و دقت کافی به نتیجه دلخواه برسید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • پرینتر
 • سه تا پنج ورق کاغذ مناسب کاردستی
 • قیچی
 • چسب
 • خط کش

گام دوم: الگو را پرینت کنیدساخت پرنده کاغذی - زن امروزی

ما برای پرینت الگوی پرنده از کاغذ A4 استفاده کردیم ولی هیچ محدودیتی درباره اندازه کاغذ وجود ندارد. اگر از کاغذهای بزرگ تر استفاده کنید، پرنده بزرگ تر خواهد شد. اگر مثل ما کاغذ A4 را برای ساخت کاردستی انتخاب کنید، ارتفاع پرنده حدود ۱۵ سانتیمتر خواهد بود.

قبل از اینکه سراغ ساخت پرنده بروید، توصیه می کنیم از چسبی استفاده کنید که زود خشک می شود.

گام سوم: پرنده کاغذی را بسازید

 1. ابتدا تمام خطوط یکدست و سیاه را ببرید.
 2. سپس خطوط نقطه چین را تا بزنید. استفاده از خط کش فلزی کمک می کند خطوط تا صاف تر و سریع تر ایجاد بشوند.
 3. وقتی خطوط تا را ایجاد می کنید، حواستان باشد که خطوط و شماره ها باید داخل مدل قرار بگیرند و از بیرون دیده نشوند. در نتیجه بیشتر
 4. خطوط تا را باید به صورت V یا فرورفته ایجاد کنید.
 5. برخی از زبانه هایی که باید به طرف مقابل با شماره یکسان بچسبانید، کمی بزرگ هستند (مثل نوک و پاهای کبوتر). همین کار را کمی سخت می کند اما می توانید آن را از قسمت زاویه ها تیز کمی کوچک تر کنید.

توصیه ما این است که از سر پرنده شروع کنید و سپس سراغ دم و پاها بروید چون این قطعات کوچک ترین و در نتیجه سخت ترین قسمت ها هستند.ساخت پرنده کاغذی - زن امروزی

به خاطر داشته باشید که چسباندن آخرین زبانه خیلی سخت است چون دیگر جایی برای فرو کردن انگشت داخل مدل و نگه داشتن زبانه باقی نمانده است. به همین خاطر باید ساخت پرنده را طوری انجام بدهید که آخرین قطعه بزرگ ترین قطعه ای باشد که باید چسبانده بشود.

اگر می خواهید پرنده را مقابل افتادن مقاوم کنید، سنگ ریزه یا قطعات فلزی کوچک داخلش بچسبانید. این طوری وزن پرنده کاغذی بیشتر می شود.

منبع: ساختنی

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. =/ می گوید

  فقط الگوی نوک پرنده هست که!!!!!!!

 2. (●__●) می گوید

  الگو نداره که ?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.