چگونه نگهدارنده لیوان بسازیم؟

در این مطلب سعی داریم به کمک تعدادی چوب و مقداری سیمان یک نگهدارنده لیوان درختی بسیار زیبا بسازیم. در واقع با قرار دادن تکه های چوب مانند درخت در یکدیگر و ایجاد پایه ای برای آن می توانید چنین کاردستی را عملی نمود. روش ساخت نگهدارنده لیوان بسیار آسان بوده و در زمان کوتاهی به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

مراحل ساخت نگهدارنده لیوان:

مرحله اول: ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید :

  • یک چوب میله ای شکل با قطر کوچک که برای شاخه های درخت برش داده خواهد شد.
  • ابزار هایی نظیر اَره، دریل، متر، پیچ، تکه های کوچک چوب، چکش و خودکار
  • یک چوب میله ای شکل با قطر بزرگ برای تنه درخت
  • مقداری مخلوط سیمان و ماسه

نگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله دوم: در این بخش چوب میله ای شکل با قطر بزرگ در اندازه 40 سانتی متر برش بزنید. همچنین چوب میله ای شکل با قطر کوچک را در سه تکه با سایز 20 سانتی متر برش بزنید. سپس چوب ها را به کمک سمباده صاف کنید.

اندازه های بیان شده می تواند بر اساس سلیقه شما متفاوت باشد.

نگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله سوم: در این بخش در قسمت های بالای چوب سه حفره برای قرار گرفتن چوب هایی به عنوان شاخه درخت در چوب میله ای قطر بزرگ ایجاد کنید.

نگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله چهارم: در این بخش در دو سر چوب های مربوط به شاخه درخت نیز دو حفره ایجاد کنید تا تکه چوب های کوچکی به عنوان نگهدارنده دسته لیوان قرار بگیرد.

نگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله پنجم: در این بخش در انتهای چوب تنه درخت چند میخ با چکش درون آن قرار دهید تا در مرحله بعد وارد مخلوط سیمان می شود به خوبی به سیمان بچسبد.

نگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله ششم: در این بخش مقداری مخلوط سیمان تهیه کنید و چوب را با اندازه ای مشخص شده و درسط در وسط مخلوط قرار دهید.

توجه داشته باشید که شما به جای مخلوط سیمان می توانید یک تکه چوب دایره ای شکل برای کف نگهدارنده لیوان تهیه کنید و با ایجاد حفره ای در وسط آن چوب تنه درخت را درون آن قرار دهید و از سیمان هم استفاده نکنید.

نگهدارنده لیوان - زن امروزینگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله هفتم: پس از خشک شدن سیمان از درون سطل طرح را بیرون آورد و به کمک سمباده سطح آن را صاف کنید.

نگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله هشتم: در این بخش چوب ها را درون تنه درخت قرار دهید می توانید از چسب برای محکم شدن استفاده کنید.

همچنین به کمک چسب تکه های کوچکی از چوب را درون حفره چوب های مربوط به شاخه درخت قرار دهید.

نگهدارنده لیوان - زن امروزینگهدارنده لیوان - زن امروزیمرحله نهم: در نهایت شما توانسته اید یک نگهدارنده لیوان درختی بسازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.

منبع : با ما بیاموز

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.