آموزش درست کردن گل رز با تور

کاردستی درست کردن گل های زیبا با تور یکی از کارهای زیبایی است که می توانید در منزل انجام دهید و برای تزئین منزل خود استفاده کنید . در این مطلب روش درست کردن گل رز توری را یاد می گیرید . با ما همراه باشید.

برای ساخت گل رز با تور نیاز به ارگانزا یا تور خشک دارید تا کارتان زیباتر شود. در ابتدا تور را به صورت مربعی ببرید و ان را به شکل مثلث تا بزنید .برای درست کردن گلبرگ باید تا زدن تور را با دقت طبق تصاویر انجام دهید. سپس مقداری سیم را بریده و به عنوان ساقه گل قرار دهید. سپس گلبرگ های درست شده را کنار هم قرار دهید.

آموزش ساخت گل رز با تور

وسایل لازم:

  • تور دانه ریزخشک یا ارگانزا
  • نوار گاترین سبز
  • سیم نازک
  • نخ قیچی و خلال دنداندرست کردن گل با تور - زن امروزی

شیوه ساخت:

ارگانزا چون جزو پارچه هایی است که آهاردار است و کاملا خشک و حالت دار است برای ساخت این گل بسیار مناسب خواهد بود. اگر دوست داشتید از پارچه ای دیگر استفاده کنید می توانید خودتان به راحتی آن را آهار بزنید. به این شکل که مقداری نشاسته را در آب سرد حل کنید.

تهیه کردن وسایل لازم:

آب و نشاسته را روی حرارت قرار دهید و مرتب مخلوط کنید تا با حرارت ملایم غلظت کمی پیدا کنید. سپس پارچه را درون آن قرار دهید و تمام قسمت های آن را به این مواد آغشته کنید. سپس به صورت صاف در جایی آویزان کنید تا کاملا خشک شود.

به این ترتیب مانند ارگانزا کاملا خشک و شکننده خواهد شد.

برای ساخت این گل ابتدا یک کادر مربع شکل از پارچه ی توری یا ارگانزا برش بزنید. دو گوشه آن را روی هم قرار دهید تا به شکل مثلث درآید و خط وسط مربع را فشار دهید تا کاملا خط بیفتد.

مراحل ساخت گل رز با تور:

از یک سمت دو گوشه راست و چپ را روی خط وسط قرار دهید و مجددا از وسط آن را روی هم تا بزنید.درست کردن گل با تور - زن امروزی

بریدن تور به شکل مربع:

دو گوشه به دست آمده را با خلال دندان به سمت خارج حالت دهید. نوک تیز پایین کار را بین دو انگشت جمع کنید تا کار به شکل یک گلبرگ در آید. قسمت انتهای کار را با نخ محکم بپیچید.

به این ترتیب گلبرگ زیبایی به وجود خواهد آمد. از این گلبرگ تعداد زیادی درست کنید.درست کردن گل با تور - زن امروزی

پیچیدن تور به دور خلال:

برای درست کردن کلاله وسط گل یک کادر مربعی ارگانتزا را روی هم به شکل مثلث تا کنید. مقداری سیم را برش بزنید و نوک آن را به شکل یک دایره تو خالی خم کنید و روی ساقه اصلی بپیچید.

گلبرگ مثلثی را از قسمت نوک پایینی چند تا بزنید و سیم را در وسط آن قرار دهید سپس پایین گلبرگ را با نخ محکم به سیم بپیچید. پس از آن یکی یکی گلبرگ هایی را که قبلا درست کرده بودید دور این کلاله قرار دهید و پایین هرکدام را با نخ چند مرتبه محکم بپیچید.درست کردن گل با تور - زن امروزی

درست کردن گلبرگ های گل:

نخ ها را طوری بپیچید که زیاد برجستگی ایجاد نکند. پس از این که تمام گلبرگ ها دور کلاله اصلی قرار گرفت سیم و انتهای گلبرگ ها را با نوار گاترین بپوشانید.

چگونگی ساخت گل رز با تور:

برای برگ ها هم می توانید از برگ های مصنوعی که به صورت آماده در بازار موجود است استفاده کنید و هم می توانید از ارگانزای سبز برگ ها را برش بزنید و در اطراف گل روی ساقه قرار دهید و پایین آن را با نوار گاترین بپوشانید.درست کردن گل با تور - زن امروزی

چسباندن گلبرگ ها به ساقه:

گل رز زیبای شما آماده است. این گل می تواند بهترین هدیه برای والدین و یا یکی از بهترین دوستان شما باشد.درست کردن گل با تور - زن امروزی

منبع: persianv

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.