کسب نخستین طلای ایران در جام جهانی ساندا

شهربانو منصوریان اولین طلای ایران را کسب کرد.

نماینده وزن 65 کیلوگرم تیم بانوان ایران ، نخستین مدال طلای تیم ملی ووشو در جام جهانی ساندا را کسب کرد .

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون ووشو، نهمین دوره جام جهانی ساندا از صبح شنبه به میزبانی چین و در شهر «هانژو» آغاز شد و عصر یکشنبه به اتمام می‌رسد. مدال آوران مسابقات قهرمانی جهان 2017، مجوز حضور در جام جهانی ساندا را دارند.

تیم ایران با 5 سانداکار در بخش مرد و 3 نفر در بخش بانوان در جام جهانی حضور دارد که در رقابت‌های نوبت عصر امروز و در وزن 65 کیلوگرم «شهربانو منصوریان» که پیش از این برابر «عطیه لویزا» از الجزایر به برتری دست یافته بود در مبارزه دوم به مصاف «دوی کیشام» از هند رفت و این حریف را با اقتدار از پیش روی برداشت و نخستین مدال طلای تیم ووشوی ایران در این مسابقات را به دست آورد.

در وزن منهای 70 کیلوگرم «محسن محمدسیفی» ووشوکار پرافتخار ایران برابر «عبدالهادی بوعبید» از الجزایر در 2 راند متوالی به برتری دست یافت.

در وزن منهای 85 کیلوگرم «معین تقوی» دارنده مدال طلای سال 2017 قهرمانی جهان برابر «پیر رویر» از فرانسه به برتری دست یافت تا آغازی مقتدرانه در جام جهانی ساندا داشته باشد.

در وزن منهای 90 کیلوگرم «میلاد عارفی مقام» جوان شایسته ووشوی ایران و قهرمان سال 2017 جهان در نخستین گام توانست «راجیندر سینگ» از هند را در 2 راند متوالی از پیش روی بردارد.

در وزن به اضافه 90 کیلوگرم «حمیدرضا قلی پور» ملی پوش باتجربه و عنوان دار کشورمان در مصافی سخت برابر «ژیانگ یی» از چین قرار گرفت و با وجود تلاش فروان از پس این سانداکار تنومند و سنگین وزن برنیامد. این سانداکار چینی از نظر وزنی بسیار سنگین تر از قلی پور است.

نهمین دوره جام جهانی ساندا، صبح و عصر فردا در چین ادامه خواهد داشت تا نفرات برتر اوزان مختلف و تیم‌های برتر مشخص شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.