آموزش مش کردن مو با کلاه

برای به وجود آوردن هایلایت روی موها روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها استفاده از کلاه یا کپ است. هایلایت یا مش کلاهی روی هر نوع مویی قابل انجام بوده و می توان از این روش روی دسته های بزرگ و کوچکی از موها استفاده کرد.

وسایل مورد نیاز 

  • کلاه مش آبی نازک يا کلاه استاندارد سفيد(آمريکايی)
  • قلاب شماره 6سر طلايی
  • پودر دکلره سفيد يا آبی
  • اکسيدان 12% يا شماره 3 هم مارک با پودر
  • کيسه زباله نازک و رنگی، سشوار دستی، روغن زيتون، شانه دم دار پلاستيکیمش کردن مو - زن امروزی

روش کار: 

اولین کاری که باید انجام دهید این است که موها را به خوبی شانه کنید تا اگر گره ای هست باز شود، موهای گره خورده از سوراخ کلاه بیرون نمی آید و دردناک خواهد بود.

انتها و يک طرف کيسه زباله را پاره کرده و روی سر قرار مي دهيم بطوری که يک سمت آن بلندتر باشد.

کلاه را روی سر قرار داده و خوب محکم می کنيم و در قسمت تاج سر سنجاق سر را بصورت افقی از سوراخ بالای کلاه فرو می کنيم که کلاه در حين کار جا به جا نشود.

موهایتان هرگز نباید خیس یا نم دار باشند حتما موهایتان را کاملا خشک کنید زیرا موهای خیس به سختی از سوراخ کلاه بیرون می آید مخصوصا اگر موهای بلندی دارید بهتر است آن ها را کمی کوتاه کنید.

با قلاب موها را از کلاه بيرون می آوريم و برای جلوگيری از خروج موی اضافی نوک انگشتمان را کنار سوراخ می گذاريم.

هنگام بیرون کشیدن موها با قلاب لازم نیست خیلی محکم قلاب را به داخل فرو ببرید زیرا این کار باعث می شود قلاب به پوست سر برخورد کرده و ایجاد زخم کند.

مو های بيرون کشيده شده را شانه کرده و با دست می کشيم که زير سوراخ جمع نشده باشد.

شروع کنید به آماده کردن مواد مش، پودر مش را با اکسیدان 12 درصد یا همان نمره 3 مخلوط می کنیم تا مواد ما یه حالت ماست مانند پیدا کند مواد نه باید زیاد سفت باشه نه شل.

از پشت سر مواد را از انتها به سمت مرکز سر می زنيم سپس دسته های مو را از هم جدا کرده از انتها تا نوک مو به مواد آغشته می کنيم.

هر دسته مورا جمع کرده روی سوراخ خودش قرار می دهيم.

سمت بلند کيسه را روی سر گذاشته و روی موها را می پوشانيم.

بعد از اینکه مو به پایه رسید ان ها را می شوییم البته نباید نرم کننده بزنید و بعد از گرفتن آب اضافی موها رنگساژ مورد نظر را می زنیم.

بعد از گذشت مدت زمان حدودا یک ربع رنگساژ را از روی موها می شوییم و یک کاندیشنر به موها می زنیم سپس کلاه رو بیرون می آوریم و موها را خشک می کنیم.

نکته هایی برای مش کردن  

  • در صورتی که در مورد مش موها تردید وجود داشته و یا رنگ هایلایت دلخواه مشتری نباشد، می توانید محض اطمینان یک دسته از موها را به آن رنگ در آورید.
  • برای هایلایت یا رنگ کردن موها از یک پیشبند و یا لباس کهنه استفاده کنید تا لباس هایتان رنگی نشود.
  • مدت زمان میانی بین رنگ کردن موها و یا انجام مش حداقل 6 هفته است و هر چه فاصله این بازه زمانی کمتر باشد، آسیب بیشتری به موها وارد می شود.

منبع: بیتوته

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.