برس مناسب مو چه برسی است؟

برس زدن جریان هوا را بهتر به موها می رساند، پوست سر را نرم كرده و آب رسانی و تغذیه ریشه های مو را اسان تر می كند. بیش تر ما موهای مان را بسیار با شتاب و سریع شانه می كنیم ولی برس زدن ارام و روزانه روغن های طبيعی موجود بر سطح موها گسترش مي دهد و مو را درخشنده می کند.

فواید برس زدن

اکثر ما عادت داریم برای مرتب کردن و شانه زدن موها از برس استفاده می کنیم، ولی تقریباً همه افرادی که از برس استفاده مي کنند، روش صحیح برس زدن به موها را نمی دانند که در این مطلب به آن ها اشاره می شود.

هنگام خرید برس توجه کنید که:

۱ هنگام خرید برس دقت کنید که دندانه ها نرم و قابل انعطاف باشد. این دو عامل، دو فاکتور مهم برای برس محسوب می شوند . فاصله بین دندانه های شانه یا برس هم بسیار مهم است مخصوصاً برای افردی که موهایشان مجعد و یا موج دار است، شانه و یا برسی برای این اشخاص مناسب است که دندانه های با فاصله زيادی داشته باشند.

۲ بهتر است موهای برس از جنس نایلون باشند نه پلاستیک. موهای نایلونی انعطاف بیشتری دارند و کم تر باعث آسیب رساندن به موهایتان می شوند.

۳ هنگام خرید به دسته برس توجه کنید. برس هایی که دسته ارگونومیک دارند به شما امکان می‌دهند که آن را بهتر در دست بگیرید و کنترل بهتری هم موقع برس زدن موهایتان بر آن داشته باشید.

۴ توجه کنید که یک بالشتک پارچه ای در انتهای موهای برس وجود داشته باشد زیرا این بالشتک باعث مي شود موهای شما هنگام شانه کردن با برس کم تر آسیب ببینند.

۵ برس هایی را بخرید که انتهای موهای آن گرد باشد. این گردی باعث مي شود سر موهای برس پوست سر شما را آسیب دیده و زخمی نکند. در عین حال موهای برس که از هم جدا و تکی تکی باشند بهتر از موهای به هم چسبیده است.

۶ برس ایده‌ال باید دارای موهای نرم، قابل ارتجاع و بانوک گرد و درشت بوده به طوری که موها به نرمی در بین آن ها حرکت کرده و کشیده نشوند. بهتر است از شانه یا برسی استفاده شود که تولید الکتریسیته ساکن نکند( شانه یا برس فلزی نوک تیز خوب نیست)

۷ شانه بایستی از پلاستیک قابل ارتجاع ساخته شده باشد. نوک دندانه های شانه بایستی گرد و عرض و اتصال بین دندانه ها درست در مرکز هر دندانه بوده و همچنين فواصل دندانه ها متناسب و جنس آن ها قابل انعطاف و نرم باشد تا دندانه ها به راحتی بین موها حرکت نمایند.برس مو - زن امروزی

در این جا به برخی از مشکلات رایج که امکان دارد بدون این که بدانید، مرتکب شوید اشاره خواهیم کرد.

استفاده از برس اشتباه

برس ها از آن گروه لوازمی نیستند که یکی از آن ها، مطلوب تمامی کس باشد. پیش از استفاده از یک برس، آن را آزمون کنید. برس انتخابی شما نباید بی اندازه سفت و دشوار باشد و باید بافت موها و استایل و مدلی که می خواهید به آن بدهید را جامع کند.

استفاده از برس های گرد و فلزی در حین سشوار کردن، به موهای شما حجم اضافی مي دهد. درصورتی که موهای شما فر یا زبر است، از یک برس سفت و دشوار استفاده کنید که برای مردود شدن از بین موهایتان به میزان کافی توان دارد. برس های صاف برای مدل موهای قابل انعطاف و برّاق عالی می باشند.

یک برس صاف و به صورت پارو، برای زمانی عالی است که می خواهید موهایتان را از بالای سر بسته یا به صورت دم اسبی در بیاورید. از برس هایی که در انتهای شاخه هایشان یک گوی حقیر دارد، پرهیز کنید.

امکان دارد موی شما دور آن ها پیچیده شده و کنده شود. برترین انتخاب برای شما، برس های زلف دار یا شانه های دندانه دار می باشد. این گروه از برس ها عاری حفر کردن زلف، گره های آن ها را گشوده مي کنند. همچنين در نظر داشته باشید که استفاده از برس های چوبی می تواند باعث پيش‌گيری از موخوره شده و چه بسا موخوره هایی که از گذشته داشتید را از بین ببرد.

برس زدن باید دو بار در روز( صبح و شب) و هر بار دست كم یك دقیقه انجام شود. براي جدا كردن موها، اول شانه را روی نقاطی كه گره های احتمالی موجود است بگذارید و گره ها را باز كنید. موها را نكشید و کم کم دسته هایی از موی تان را شانه كنید.

بهترین راه برس زدن موها این است كه سر به طرف پائین باشد و موها از پشت گردن به طرف پیشانی برس شوند و بعد از كناره ها به طرف بالای سر این كار را ادامه دهید و در انتها با برس كردن از پیشانی به طرف پشت سر كار را خاتمه دهید. اگر موهای تان را شستید، صبر كنید تا 80 درصد از موهای تان خشك شوند و بعد برس بکشید.برس مو - زن امروزی

منبع: بیتوته

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.