خواص گریپ فروت

گریپ فروت نوعی مرکبات نیمه استوایی است که طعم آن ترش و کمی تلخ است. این میوه چیزی بین دارابی و پرتقال شیرین است و درون آن به رنگ های سفید، صورتی و قرمز است. گریپ فروت گاه به اندازه یک طالب بزرگ رشد می کند.

مصرف گریپ فروت خواص شگفت انگیزی دارد. به این میوه، میوه‌ی بهشتی نیز گفته می‌شود چون فواید زیادی برای سلامتی دارد.خواص گریپ فروت - زن امروزی

خواص گریپ فروت

غنی از ویتامین C

این میوه به دلیل مقادیر بالای ویتامین C معروف و شناخته شده است. بنابراین، می تواند به حفظ و بهبود سیستم ایمنی بدن کمک کند. همچنین، این امر به اطمینان از حفظ سلامتی بدن کمک خواهد کرد.

سرشار از فیبر

گریپ فروت حاوی فیبر است که به هضم غذا از روده کمک می کند.بنابراین، از جذب چربی جلوگیری می کند و به تدریج منجر به کاهش وزن می شود.

جلوگیری از انباشت چربی

محتوای فیبر موجود در گریپ فروت به جلوگیری از تشکیل و انباشت چربی کمک می کند و به بهبود عملکرد سیستم گوارش نیز کمک می کند. بنابراین، انرژی به حداکثر تبدیل می شود و هیچ کالری برای ذخیره چربی در بدن باقی نمی ماند.

کمک به بهبود هضم و راحتی سیستم گوارش

فیبر عملکرد سیستم گوارش را نیز آسان می کند. این فرایند گوارش، در تبدیل غذا به انرژی و دفع مواد مغذی بی اهمیت نقش بسزایی دارد. بنابراین، مصرف روزانه آن به هضم آسان و سیستم گوارشی مناسب کمک می کند.

تحریک هورمون ها

یکی دیگر از مزایای گریپ فروت برای رژیم غذایی این است که تولید هورمون های تعادل در بدن را تحریک می کند. هورمون های تعادل روند فرایند گوارشی و بهینه سازی متابولیسم بدن را افزایش می دهند، بنابراین، به کاهش وزن نیز کمک خواهد کرد.

منبع غنی از آنتی اکسیدان ها

گریپ فروت به عنوان یک منبع ضد اکسیدان شناخته شده است. بنابراین، مصرف آن به از بین بردن و خنثی کردن اثر مخرب رادیکال های آزاد کمک می کند و به جلوگیری از بروز نشانه های زودهنگام پیری و بهینه سازی سیستم بدن در حفظ وزن بهینه کمک می کند.

کمک به کاهش وزن

گریپ فروت جزء کم کالری ترین میوه هاست. با مصرف گریپ فروت، می توانید به کاهش وزن کمک کنید. از آنجا که محتوای میوه بدون کربوهیدرات است، باعث بهینه سازی متابولیسم بدن و ایجاد انرژی می شود. بنابراین، مصرف منظم و هر روزه آن مناسب خواهد بود. حتی یک تکه کوچک گریپ فروت بدلیل فیبر بسیاری که دارد میتواند احساس گرسنگی را از بین ببرد.

منبع ویتامین E

گریپ فروت، منبع خوبی از ویتامین E است که باعث می شود پوستی سالم و سلامت داشته باشید. این میوه از خانواده ی مرکبات، گزینه ی فوق العاده ای برای رژیم غذایی شما خواهد بود و تاثیر بسزایی در سلامت بدن و داشتن ظاهری جوان تر دارد.خواص گریپ فروت - زن امروزی

کمک به آرامش ذهن

مصرف گریپ فروت برای آرام شدن ذهن نیز مناسب است. گریپ فروت برای تان ذهنی آرام به ارمغان می آورد و به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند. بنابراین، اگر هر روز صبح مقداری گریپ فروت مصرف کنید، باعث تقویت روحیه، خوشی و آرامش شما خواهد شد.

سم زدایی بدن

مصرف یک لیوان آب گریپ فروت روزانه، به از بین بردن و دفع سموم و مواد مضر از بدن کمک خواهد کرد. بنابراین، مصر منظم آن باعث حفظ سلامتی بن خواهد شد.

حفظ حرکت مناسب روده

یکی دیگر از خواص گریپ فروت این است که حرکت روده را در زمان هضم غذا حفظ می کند بنابراین، این میوه برای بهینه سازی سیستم گوارش مفید است و کمک می کند که فرایند گوارش سالمی داشته باشیم.

گریپ فروت همچنین برای کمک به جذب مواد مغذی مهم در بدن مفید است , از جذب چربی جلوگیری می کند و ویتامین و مواد معدنی مهمی را بیشتر جذب می کند ، این برای حفظ سلامت بدن در طول رژیم غذایی مناسب و خوب است.

جلوگیری از بیماری های قبلی عروقی

مصرف روزانه گریپ فروت به حفظ گردش خون کمک می کند. بنابراین، از بیماری های قلبی عروقی مانند حمله قلبی یا سکته مغزی جلوگیری می کند.

کمک به کاهش فشار خون

مصرف گریپ فروت در رژیم غذایی روزانه به کاهش فشار خون کمک می کند. بنابراین، برای تثبیت فشار خون در سطح نرمال و سالم بسیار مهم و مناسب است.از آنجایی که گریپ فروت حاوی کلسترول نیست، برای شریان ها مناسب است و جریان خون را حفظ می کند. علاوه بر این، برای جلوگیری از انباشت خون در رگ ها مناسب خواهد بود.گریپ فروت همچنین برای حفظ وضعیت قلب مفید است. با کمک به کاهش فشار خون، می تواند از هر گونه بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند.

حفظ سلامت استخوانها و دندان ها

با مصرف گریپ فروت، سطح کلسیم در بدن افزایش می یابد. بنابراین، سلامت استخوان ها و دندان ها را افزایش می دهد. از این رو، می تواند از شکنندگی استخوان ها و احتمال پوکی استخوان جلوگیری کند.

کمک به داشتن پوستی سالم

یکی دیگر از مزایای گریپ فروت، حفظ ظاهر درخشان و سالم پوست است. عصاره ویتامین های داخل میوه، پوست را صاف و ابریشمی حفظ می کند.

پیشگیری از سنگ کلیه 

سنگ کلیه معمولا حاصل تجمع ذخایر کلسیم است. سنگ کلیه، یا خود به خود از طریق ادرار از بدن خارج می‌شود یا توسط پزشک عمل سنگ‌شکن صورت می‌گیرد و سنگ‌‌های خُرد شده از طریق ادرار دفع می‌شوند. سنگ کلیه قطعا بیماری دردناکی است؛ یکی از بزرگ‌ترین فوایدِ نوشیدن یک لیتر آب‌ گریپ‌ فروت در روز، تأثیر آن روی دفع سنگ کلیه از طریق مجاری ادرار است.

چربی‌سوز طبیعی

اینکه گریپ‌ فروت چربی‌ها را می‌سوزاند شایعه نیست! تحقیقات علمی نشان می‌دهد چربی‌سوزی یکی از توانایی‌های شگفت‌انگیز این میان‌وعده یا صبحانه‌ی اعجاب‌آور است. خوردن نصف یک عدد گریپ‌ فروت یا نوشیدن یک لیوان از آب این میوه قبل از هر وعده‌ی غذایی بسیار سودمند است. افرادی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند، در ۱۲ هفته تقریبا ۲ کیلوگرم وزن کم کردند.

پاکسازی کبد

گریپ‌ فروت با پاک‌سازی سموم بدن به سلامت کبد کمک می‌کند و نوشیدن آب گریپ‌ فروت یا خوردن آن باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشیم. تحقیقات نشان داده است سم‌زدایی از کبد در بهبود و کاهش علائم بیماری‌های مزمن مثل: افسردگی، گرفتگی عضلات و سردرد‌های مزمن مؤثر است. سموم خطرناکی اطراف ما وجود دارد که برای سلامتی مضر هستند؛ یک تصفیه‌کننده‌ی خوب مثل گریپ‌ فروت می‌تواند به از بین بردن برخی از این سموم کشنده کمک کند.

پیشگیری از سرطان ریه 

تحقیقات نشان می‌دهد گریپ‌ فروت از ابتلا به سرطان ریه پیشگیری و با آن مبارزه می‌کند. مصرف روزانه ۳ لیوان آب گریپ فروت اثرات سوءِ مصرف دخانیات را کاهش می‌دهد. این میوه آنزیم‌هایی را در بدن فعال می‌کند که با این بیماری مرگبار مبارزه می‌کنند. آنچه گریپ‌ فروت صورتی نامیده می‌شود (گریپ‌ فروت بر حسب رنگ گوشت آن به سه دسته‌ی سفید، صورتی و سرخ تقسیم‌بندی می‌شود) در پیشگیری از سرطان ریه نقش مؤثرتری دارد.

کاهش کلسترول بد

مطالعات نشان می‌دهند که LDL یا کلسترول بد، با مصرف منظم گریپ‌ فروت تا ۱۵ درصد کاهش می‌یابد و از این لحاظ گریپ‌ فروت سفید از نوع توسرخ آن مفیدتر است. تری گلیسیرید که شکل دیگری از کلسترول بد محسوب می‌شود نیز، با مصرف گریپ‌ فروت تا ۱۷درصد کاهش می‌یابد. خواص گریپ‌ فروت در بیماران مبتلا به کلسترول بالا تنها پس از یک ماه گنجاندن آن در رژیم غذایی مشاهده می‌شود.

پیشگیری از بیماری‌های لثه

دانشمندان دریافته‌اند که مصرف روزانه دو عدد گریپ‌ فروت می‌تواند از بروز آسیب‌های ناشی از بیماری‌های لثه جلوگیری یا روند گسترش بیماری را طولانی کند. علاوه بر این هنگامی ‌که گریپ‌ فروت را به رژیم غذایی‌مان اضافه می‌کنیم، رادیکال‌های آزاد که در بروز بیماری‌های مختلف دخالت دارند، تشکیل نمی‌شوند؛ این موضوع اهمیت زیادی دارد چون لثه‌های تحلیل‌رفته یا بیماری‌های لثه که تشخیص داده ‌نشوند ممکن است به سرطان دهان منجر شوند. همچنین بیماری‌های لثه می‌توانند باعث آسیب‌های قلبی شوند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

احتمالا میدانید که ویتامین در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش بسیار موثری دارد و میتواند بخوبی با عوامل بیماری زا مبارزه کند.

گریپ فروت دارای بیوفلاونوئید هایی است که باعث بهبود جریان خون و پایداری ویتامین سی در بدن میشود.

بیوفلاونوئید ها و ویتامین سی در واقع نوعی آنتی اکسیدان نیز میباشند که خواص بسیاری زیادی برای سلامت بدن همچون جلوگیری از پیری زودرس و پیشگیری از سرطان دارد.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

کاهش سطح کلسترول بد بدن میتواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به اندازه قابل ملاحظه ای کاهش دهد. همچنین مقادیر بالای ویتامین سی موجود در گریپ فروت نیز میتواند خطر انواع بیماری های قلبی عروقی همچون حملات قلبی و سکته را کم کند.

بهبود مشکلات تنفسی

گریپ فروت در سلامتی ریه ها بسیار موثر است و برای افرادی که دارای مشکلات تنفسی همچون آسم هستند بسیار مفید است. ویتامین سی محتوی گریپ فروت نیز میتواند با آلرژی و علائم آن مبارزه کند.

مناسب برای دوران بارداری

گریپ فروت دارای موادی است که در دوران بارداری مصرف آن به مادران توصیه شده است. موادی همچون ویتامین سی، فولات و بیوتین. با مصرف گریپ فروت در این دوران میتوان بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز مادر و کودک را تامین کرد. (البته مصرف میوه نمیتواند جایگزین مکمل هایی که پزشک توصیه میکند باشد.)

بهبود کیفیت خواب 

نوشیدن یک لیوان آب گریپ فروت قبل از خوابیدن میتواند به بهبود فرایند خواب و پیشگیری از بیخوابی کمک شایانی داشته باشد. این امر بدلیل وجود تریپتوفان در گریپ فروت است. تریپتوفان ماده شیمیایی است که پس از یک وعده غذای سنگین باعث احساس خواب آلودگی می شود. سطح بالای تریپتوفان موجود در گریپ فروت باعث میشود خوابی راحت و با آرامش داشته باشید.

کاهش نفخ شکم

مصرف 10 تا 20 قطره آب گریپ فروت قبل از هر وعده غذایی میتواند به عنوان یک پروبیوتیک عمل کرده و با کمک آنزیم های هضم غذا و با خروج گاز های گوارشی از بدن میتواند با نفخ شکم و دل درد مبارزه کند.

افزایش سرعت بهبود زخم ها

ویتامین سی در تشکیل بافت ها و رگ های خونی جدید موثر است. یک عدد گریپ فروت میتواند بطور کامل نیاز روزانه بدن به ویتامین سی را برطرف کند. ویتامین سی سرعت بهبود زخم ها و بریدگی ها را افزایش میدهد.

جالب است بدانید پزشکان به بیمارانی که عمل جراحی دارند 500 میلی گرم ویتامین سی میدهند تا سرعت بهبود آن ها پس از عمل افزایش پیدا کند.

ضد درد آرتروز

گریپ فروت برای شکستن تجمع کلسیم غیرارگانیک در مفاصل مفید است. این تجمع کلسیم غیرارگانیک سبب درد آرتروز می‌شود.

ضد عفونت

به لطف خواص گریپ فروت در زمینه‌ی ضدعفونی کنندگی، مصرف آن یک دفاع کاملا طبیعی در برابر میکروب، ویروس و عفونت‌های قارچی است.

گریپ فروت در بارداری

  • مصرف گریپ فروت میتواند فشارخون بارداری را کاهش داده و از زایمان زودرس جلوگیری کند.
  • این میوه سرشار از ویتامین سی و آنتی اکسیدانهای مفید برای مادر و جنین است.
  • ۳ بار مصرف آن در هفته برای خانم باردار مشکلی ایجاد نمیکند. البته بهتر است خانم های باردار  آب این میوه را بگیرند و آن را پس از کمی شیرین کردن با عسل یا شیره خرما میل کنند تا دچار افت فشار خون نشوند.

مصرف گريپ فروت در شيردهی

مصرف گريپ فروت در شيردهي در حد اعتدال مشكلي ايجاد نمي كند.

هشدار 

اگر جزو کسانی هستید که دارو مصرف میکنید یا عمل پیوند عضو انجام داده اید حتما قبل از مصرف گریپ فروت مطمئن شوید داروهای مصرفی شما با این میوه تداخل ندارند ! همچنین مصرف گریپ فوروت باعث پس زدن عضو پیوندی میشود ، چون با داروهای پیوندی ترکیب و اثر معکوس میدهد برای همین در مصرف این میوه حتما احتیاط لازم را انجام دهید. همچنین به گفته کارشناسان آب میوه گریپ‌فروت تاثیرگذاری برخی داروها به خصوص داروهایی را که برای درمان فشار خون بالا و ضربان نامنظم قلب استفاده می‌شوند را  مختل می‌کند.

داروهایی که اثرگذاریِ آنها با مصرف گریپ فروت مختل می‌شود شامل موارد زیر است:

  • داروهای استاتین پایین آورنده کلسترول همچون “زوکور”
  • داروهای کاهنده فشار خون همچون “پروکاردیا”
  • داروهای جلوگیری کننده از پس زدن عضو پیوندی همچون “ساندیمون”
  • داروهای ضد اضطراب همچن “بوسپیرون”

ارزش غذایی گریپ فروت

ماده‌ی مغذی میزان ارزش غذایی میزان مصرف روزانه
انرژی ۴۲ Kcal ۲.۳ ٪
کربوهیدرات ۱۰.۷ گرم ۸ ٪
پروتئین ۰.۷۷ گرم ۱ ٪
چربی کل ۰.۱۴ گرم ۱٪<
کلسترول ۰ میلی‌گرم ۰ ٪
فیبر خوراکی ۱.۷۰ گرم ۴ ٪‌
ویتامین‌ها
فولات ۱۳ میکروگرم ۳٪
نیاسین ۰.۲۰۴ میلی‌گرم ۱.۵٪
پانتوتنیک اسید ۰.۲۶۲ میلی‌گرم ۵٪
پیریدوکسین ۰.۰۵۳ میلی‌گرم ۴٪
ریبوفلاوین ۰.۰۳۱ میلی‌گرم ۲.۵٪
تیامین ۰.۰۴۳ میلی‌گرم ۴٪
ویتامین A ۱۱۵۰ واحد ۳۸٪
ویتامین C ۳۱.۲ میلی‌گرم ۵۲٪
ویتامین E ۰.۱۳ میلی‌گرم ۱٪
ویتامین K ۰ میکروگرم ۰٪
الکترولیت‌ها
سدیم ۰ میلی‌گرم ۰٪
پتاسیم ۱۳۵ میلی‌گرم ۳٪
مواد معدنی
کلسیم ۲۲ میلی‌گرم ۲٪
مس ۰.۰۳۲ میلی‌گرم ۴٪
آهن ۰.۰۸ میلی‌گرم ۱٪
منیزیم ۹ میلی‌گرم ۲٪
منگنز ۰.۰۲۲ میلی‌گرم ۱٪
فسفر ۱۸ میلی‌گرم ۲.۵٪
سلنیوم ۰.۱ میکروگرم ۰٪
روی ۰.۰۷ میلی‌گرم ۱٪
فیتونوترینت
بتاکاروتن ۶۸۶ میکروگرم
بتا کریپتوزانتین ۷۳ میکروگرم
لیکوپن ۱۴۱۹ میکروگرم

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.