آموزش ساخت جعبه هدیه

در این جا طرز ساخت یک گیفت باکس ساده را یاد می گیرید که برای هدیه های کوچک بسیار مناسب است. از این گیف باکس ها معمولاً در جشن ها برای قدردانی از مهمان ها استفاده میشود. بجای خرید گیف باکس می توانید خیلی ساده خودتان آنها را به رنگ دلخواه تان بسازید و از آن برای تزیین مهمانی ها و جشن هایتان استفاده کنید.

مدل گیفت باکسی که ما انتخاب کرده ایم بسیار ساده است و حتی نیاز به الگو ندارد. به همین خاطر می توانید تعداد زیادی از آن را بدون اینکه خسته بشوید، درست کنید. اگر دنبال ایده های بیشتری برای جشن تولد یا مهمانی های دیگر هستید، به فانوس کاغذی یا کیک توپی رنگی نگاهی بیاندازید.

گام اول

دو نوارمقوایی به طول 12 سانتیمتر و عرض 4 سانتیمتر ببرید. برای این اسختنی می توانید از انواع مقوای رنگی ساده یا طرح دار استفاده کنید. رنگ مقوا را با توجه به موقعیت انتخاب کنید؛ مثلاً اگر می خواهید از گیفت باکس ها برای عیدی دادن به بچه ها استفاده کنید از ترکیب رنگ های سبز و قرمز استفاده کنید.

گام دوم

از سمت چپ کاغذ شروع کنید و روی فواصل 38 میلمتری، 64 میلیمتری و 100 میلیمتری (از سر نوار) علامت بزنید. حالا باید روی این علامت ها چند خط تا بیاندازید. برای ایجاد خط تا از کارد نوک تیز یا نوک خودکاری که نمی نویسد، استفاده کنید.

گام سومساخت جعبه هدیه - زن امروزی

یک نوار مقوایی ببرید و رویش را با کاغذ رنگی تزیین کنید

سر سمت راست نوار مقوایی را دو برش مورب بزنید تا سر جعبه شبیه پاکت بشود.

گام چهارمساخت جعبه هدیه - زن امروزی

دسته گیف باکس را به این شکل از درش رد کنید

یک تکه ربان، چسب نواری رنگی، پارچه و … ببرید. این نوار نازک را وسط نوار مقوایی بچسبانید.

گام پنجم

سر برش خورده نوار مقوایی را به بیرون تا کنید و دو برش کوچک روی خط تای آن بزنید. یک تکه ربان یا کاموا از این دو سوراخ رد کنید. دو سر این ربان را با چسب مایع شفاف یا چسب شیشه ثابت کنید. این هم از دسته گیف باکس!

گام ششمساخت جعبه هدیه - زن امروزی

هدیه را وسط نوار مقوایی بچسبانید

هدیه تان را با یک تکه نوار چسب دو طرف وسط مقوا قرار بدهید و آن را ثابت کنید.

گام هفتم

حالا نوار مقوایی را تا کنید و سر پاکتی شکلش را با یک تکه چسب نواری و مقوای شیشه ای به سمت چپ نوار بچسبانید.

گیفت باکس آماده استساخت جعبه هدیه - زن امروزی

با همین روش ساده می توانید آب نبات، شکلات و انواع خوراکی های دیگری که در جشن تولدها سرو می کنید را زیباتر کنید. طرح این گیف باکس را می توانید براحتی با توجه به وسایلی که در اختیار دارید، تغییر بدهید.

منبع: ساختنی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.