روش تمیز کردن کفپوش چوبی

آلودگی، چربی و روغن به طور طبیعی روی کفپوش چوبی شما ایجاد می‌شود و جلوه خود را از دست می دهد. بنابراین بهتر است در مرحله اول نکات تمیز نگه داشتن کف پوش را رعایت کنید و در درجه دوم با روش تمیز کردن کفپوش آشنا شوید.

چطور کفپوش چوبی را تمیز نگه داریم؟

بیرون و داخل خانه پادری بگذارید تا از ورود آلودگی و کثیفی به داخل خانه بکاهد. تا جای ممکن کفش‌ها را داخل خانه از پا درآورید.

سعی کنید به طور مرتب کفپوش را جارو کنید.

هر لکه ای را سریعا پاک کنید و جلادهنده بزنید.

در صورت خیس شدن، بلافاصله کفپوش را خشک کنید.

با کفش­های پاشنه بلند بر روی کفپوش راه نروید.

روش تمیز کردن کفپوش چوبی :

حداقل یک بار در هفته کفپوش های خود را تمیز کنید.

ابتدا روی کفپوش را جارو برقی بکشید تا هرگونه گرد و غبار و ذرات اضافه پاک شود. می توانید به جای جاروبرقی، از جاروی دستی با برس نرم استفاده کنید. اگر از جارو برقی استفاده می کنید، از دسته متصل به آن استفاده نکنید؛ چون ممکن باعث ایجاد خراش و ساییدگی کفپوش شود؛ بلکه از قلمو که جزء لوازم جانبی جاروبرقی است، استفاده نمایید.

با استفاده از یک سطل آب گرم و تی، شروع به تمیز کردن کفپوش کنید.

با استفاده از یک شوینده مناسب جنس کفپوش، از کفپوش لکه زدایی کنید.

با یک تکه پارچه خشک و تمیز، سطح کفپوش را خشک کنید.

اگر جنس کفپوش شما، روغنی است، از مواد شوینده استفاده نکنید.

نحوه تمیز کردن لکه از روی کفپوش های روغنی

برای از بین بردن لکه‌های چربی، محل لکه را با یک دستمال نرم و اسپری شوینده، تمیز کنید تا لکه پاک شود. سپس آن را با آب گرم تمیز کنید. این کار را تا زمانی که لکه، کاملا محو شود، ادامه دهید.
برای از بین بردن لکه‌های تیره، با یک اسکاچ مرغوب، آن را تمیز کنید و سپس با یک دستمال نرم که روغن مخصوص کفپوش به آن زده‌اید، آن را دستمال کنید. از روغنی استفاده کنید که رنگ آن متناسب با رنگ کفپوش شما باشد.

اگر ناحیه هنوز لکه تیره دارد، یک قاشق چایخوری سرکه به آن بزنید و بگذارید حدود یک ساعت روی آن بماند. سپس آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید و در نهایت روغن کفپوش که هماهنگ با رنگ کفپوش شما باشد، بزنید.
اثر پاشنه کفش را با اسکاچ خوب و روغن کفپوش از بین ببرید.

پوشاندن خش های موجود روی کف پس از تمیز کردن، یکی از بخش های تمیز کردن کف­ها است. مداد رنگی به رنگ کف را انتخاب کنید و آن را برای پوشش دادن شکاف­ها روی آن­ها بکشید. یک عدد سشوار را روی درجه بالای گرم قرار داده و آن را بر مکان هایی که با رنگی کشیده اید نگاه دارید و با پارچه ای نرم روی آن بکشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.