خرید عطر زنانه

عطر زنانه با مردانه تفاوت دارد. ممکن است برای شما هم این سؤال مطرح شده باشد که تفاوت میان عطر زنانه و عطر مردانه چیست. حقیقت آن است که پوست بدن هر انسانی، شیمی منحصر به فرد خودش را دارد. بنابراین هر شخصی صرفنظر از اینکه مرد باشد یا زن باید عطر مناسب خودش را پیدا کند.

تفاوت عطر زنانه و مردانه:

برداشت عرفی افراد جامعه این است که عطرهای زنانه، ملایم تر از عطر های مردانه هستند. عطرهای مردانه رایحه ای شدیدتر و تندتر دارند که به شخصیت مردان ابهت، استواری و جسارت می دهد درحالی که عطرهای زنانه که ظریف، لطیف و ملایم هستند بیانگر روح لطیف خانم ها می باشند.رایحه عطرهای زنانه معمولاً از گل و میوه است. برای مردان به هیچ وجه از رایحه گل ها استفاده نمی شود. از میوه ها نیز فقط رایحه مرکبات (مثل ژیوانشی موسیو) برای آقایان پسندیده است.

درحال حاضر، هیچ اجباری نیست که لزوما یک مرد از عطر مردانه و یک خانم از عطر زنانه استفاده کند چرا که رایحه ها با توجه به تفکر شخص ماهیت می یابند. با توجه به این که هر فرد بوی بدنی خاص و منحصربه فرد دارد، مواردی وجود دارد که مردی رایحه های ملایم تر و لطیف تر را ترجیح می دهد و این اصلا بدین معنا نیست که او روحیات زنانه دارد بلکه او بهتر از تولیدکنندگان عطر می داند که چه بویی مکلمل بوی طبیعی بدن اوست. به طور مشابه برخی خانم ها هستند که عطر ادکلن های مردانه استفاده می کنند چرا که رایحه متمایزتر و شدیدتری نسبت به ادکلن های زنانه موجود در بازار را برای خود می پسندند.عطر زنانه - زن امروزی

اگر شما قصد خرید یک عطر زنانه مناسب را دارید، به این نکات توجه کنید:

عطر را امتحان کنید

خیلی از خانم‌ها در هنگام خرید عطر زنانه از بوی آن کاملا رضایت دارند، اما بعد از امتحان کردنش روی پوستشان، متوجه تغییرات آن می‌شوند و حتی اذعان دارند که این عطر با بوی داخل جعبه و شیشه عطر متفاوت است.

این تفاوت به دلیل تاثیر مولکول‌های روی پوستتان بر روی عطر است. این دو با هم واکنش می‌دهند و بوی جدیدی را تولید می‌کنند که در بیشتر مواقع، ناخوشایند است. پس حتما عطر را روی پوستتان بزنید و بعد از چند دقیقه آن را ببویید و اگر باز هم از آن خوشتان آمد، اقدام به خرید کنید.

به کاربری عطر دقت کنید

یک خانم خانه‌دار که زمان بیشتر روزش را در منزل سپری می‌کند، رایحه گرمسیری شاداب و عطر و بوی قوی را انتخاب کند تا این رایحه، محیط خانه را برای خود و خانواده‌اش دلپذیرتر کند. اما برای زنانی که بیرون از منزل فعالیت دارند، احتمالا از عطر و بوی تازه و طبیعی مانند مرکبات یا عطرهای اقیانوسی لذت خواهد برد، تا بتواند تمام روز را بدون تکراری و غلیظ شدن عطر، سپری کند.

با توجه به سلیقه و علاقه تان انتخاب کنید

زنانی که دوست دارند بیشتر زمان خود را در هیجان و گردش به سر ببرند، از عطرهای زنانه با رایحه تند و گرم شرقی لذت خواهند برد و زنانی هم که آرامش و سکون بیشتر را در زندگی دنبال می‌کنند، رایحه‌های ملایم طبیعی مانند اسطوخدوس و وانیل را بیشتر دوست خواهند داشت.

سن و سال را در نظر بگیرید

دختران نوجوان و جوان، احتمالا به عطرها و رایحه‌های هیجان‌آور و تند علاقه دارند و این روند هیجانی کم و کمتر می‌شود تا به یک عطر جذاب برای سی سالگی به بعد تبدیل شود. خانم‌های مسن هم حتما از عطرهایی ملایم و رایحه‌های کلاسیک لذت می‌برند.

این سبک علاقه یک قاعده حتمی و اساسی در انتخاب عطر زنانه نیست اما در عموم زنان وجود دارد و سن و سال هم عامل تاثیرگذار در آن است.

به قیمت توجه کنید

به طور کلی زنان، به هر چیز لوکس و قیمتی علاقه دارند. از جواهرات گرفته تا عطرهای گران قیمت زنانه که خب اگر هدیه باشد، اهمیت آن بیشتر هم می‌شود. اگر برای خانمی که دوستش دارید، عطر می‌خرید، کمی دست و دلباز باشید و عطری برازنده برای او خریداری کنید که با دانستن قیمتش، متوجه جایگاهش در نزد شما بشود.

اما اگر عطر را برای خودتان می‌خواهید، حتما به بودجه خود توجه کنید. شما فقط قرار نیست عطر بزنید، باید لوازم زنانه دیگری را هم برای یک خانم شیک شدن را نیز تهیه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.