آموزش دوخت عروسک خرگوش نمدی

آموزش دوخت عروسک نمدی خرگوش کوچولو به همراه الگو

در این جا به شما یاد می‌دهیم چطور عروسک‌های نمدی مینیاتوری بدوزید. ما طرح خرگوش را برای عروسک نمدی انتخاب کردیم اما با همین روش و البته کشیدن الگوی مناسب می‌توانید هر حیوان و شخصیت کارتونی دیگری را هم بسازید. ما الگوی برش اجزای عروسک خرگوش را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا کارتان ساده‌تر بشود.

برای دوخت عروسک نمدی با این روش نیاز به چرخ خیاطی یا مهارت خیاطی نیاز ندارید و همه دوخت‌ها با دست انجام می‌شود. داخل عروسک هم با پشم شیشه پر می‌شود تا نرم بماند.

گام اول: وسایل مورد نیاز برای دوخت عروسک نمدی

  • نمد
  • قیچی
  • الگوی خرگوش پرینت شده
  • مداد
  • نخ و سوزن
  • مهره سیاه کوچک

گام دوم: الگوی عروسک نمدی خرگوشعروسک خرگوش نمدی - زن امروزی

الگوی بالا را روی کاغذ پرینت کنید و آن را دوربری کنید. برای شکم خرگوش می‌توانید طبق سلیقه‌تان از شکل بیضی یا قلب استفاده کنید.

گام سوم: تکه‎های نمد را ببریدعروسک خرگوش نمدی - زن امروزی

عروسک خرگوش نمدی - زن امروزیقبل از هر چیز باید ترکیب رنگ عروسک نمدی را انتخاب کنید و رنگ هر قسمت را مشخص کنید.

الگوی بدنه اصلی را روی نمد قرار بدهید و دوبار دورش را روی نمد بکشید. با قیچی این دو طرح بدنه را ببرید.

گوش‌ها و شکم خرگوش را از نمدی با رنگ دیگر ببرید.

حالا با یک رنگ مناسب گوش‌ها و شکم را به نیمه جلویی بدنه خرگوش بدوزید. این کوک‌ها دیده می‌شوند و باید با دقت دوخته بشوند.

گام چهارم: جزییات را بدوزیدعروسک خرگوش نمدی - زن امروزی

دو نقطه چشم‌ها را علامت بزنید و مهره‌های سیاه را رویشان بدوزید. می‌توانید آنها را بچسبانید اما کوک بهتر است. دماغ و دهان خرگوش را هم با نخ سیاه بدوزید.

حالا دو نیمه عروسک را روی هم بگذارید؛ طوری که نیمه طرح‌دار رو به بیرون باشد. دور این دو تکه را بهم کوک بزنید تا بهم وصل بشوند. می‌توانید کوک را از بالا یا پایین آغاز کنید (ما از گوش راست شروع کردیم). دقت کنید که باید یک روزنه برای مرحله بعدی باز بگذارید.

گام پنجم: شکم عروسک نمدی را پر کنیدعروسک خرگوش نمدی - زن امروزی

وقت دوخت دور عروسک کامل شد، داخل عروسک را با پشم شیشه، پشم یا تکه‌های نمد پر کنید. نصف ظرفیت داخل عروسک را پر کنید و سپس روزنه باز مانده با با چند کوک ببندید. بعد از کوک‌ها هم دو تا سه بست بزنید و نخ اضافی را ببرید.

عروسک نمدی خرگوش کوچولو آماده استعروسک خرگوش نمدی - زن امروزی

به همین سادگی می‌توانید به جای خرید عروسک برای بچه‌ها خودتان عروسک‌های قبل شستشو بدوزید. طراحی الگوی عروسک هم بسیار ساده است و خودتان می‌توانید الگوی عروسک‌های نمدی با طرح حیوانات مختلف را طراحی کنید.

منبع: saakhtani.ir

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.