آموزش دوخت کیف نمدی دخترانه

شاید شما نیز بخواهید در منزل و با استفاده از پارچه نمدی یک کیف متفاوت و خاص برای خود بدوزید پس این آموزش مرحله به مرحله را از دست ندهید!

امروزه استفاده از پارچه‌های نمدی و ساخت دست سازه‌های نمدی بسیار پرطرفدار شده است. ما با آموزش مرحله به مرحله درست کردن کیف نمدی دست دوز همراه شما هستیم . این آموزش ساده را ببینید و با استفاده از ان یک کیف زیبا برای خود بدوزید!

لوازم مورد نیاز برای کیف نمدی دست دوز:

  • پارچه نمدی ضخیم در رنگ دلخواه
  • چند رنگ پارچه نمدی نازک
  • نخ دمسه یا نخ معمولی
  • سوزن مخصوص نمد دوزی
  • زیپ کیف

مراحل درست کردن کیف نمدی:

ابتدا مطابق با تصویر از پارچه نمدی ضخیم دو برش یک شکل بزنید. این الگوی اصلی کیف است که می‌توانید از هر رنگی که تمایل دارید برای آن استفاده کنید.

برای تزیین قسمت جلوی کیف نیاز به چند رنگ مختلف از نمد نازک داریم. از این نمدها به شکل اشک و مانند تصویر برش دهید. تعداد این اشک‌ها متناسب با اندازه کیف متغیر است و بیشتر به سلیقه و نظر شما بستگی دارد.

کیف نمدی - زن امروزینمدهای رنگی برش داده را روی یک قسمت از الگوی اصلی کیف مرتب کنید.

کیف نمدی - زن امروزیسپس با نخ و سوزن و دوخت دندون موشی این برش‌های اشکی شکل را روی قسمت اصلی کیف وصل کنید. می‌توانید این کار را با چسب حرارتی نیز انجام دهید اما دوخت زدن به اطراف این قسمت‌های رنگی زیبایی کیفتان را بیشتر خواهد کرد.

کیف نمدی - زن امروزیبعد از اینکه دوخت قسمت‌های رنگی به پایان رسید. اکنون با استفاده از نخ همرنگ با هر نمد رنگی یک خط صاف و باریک و متصل به قسمت‌های رنگی دوخت بزنید.

اکنون باید قسمت هشتی شکلی که در انتهای الگوی اصلی کیف وجود دارد را به یکدیگر وصل کنید. دو لبه قسمت هشتی شکل را کنار یکدیگر و به سمت داخل قرار دهید و با استفاده از دوخت دندون موشی به هم وصل کنید.

کیف نمدی - زن امروزیکیف نمدی - زن امروزیکیف نمدی - زن امروزیاکنون زیپ مخصوص کیف را در لبه بالایی الگوی اصلی کیف قرار داده و با استفاده از چرخ خیاطی و یا با دست بدوزید.

برای اینکه قسمت داخلی کیف زیباتر و تمیزتر باشد از یک پارچه نواری گیپوری برای پوشاندن زیپ استفاده کنید. این پارچه را با چسب حرارتی روی قسمت اضافه زیپ در داخل کیف بچسبانید.

کیف نمدی - زن امروزیاگر می‌خواهید برای کیف خود بند وصل کنید باید یک تکه باریک از پارچه نمدی را جدا کرده و دو انتهای کیف بدوزید. مانند تصویر. این قسمت برای آویزان کردن بند کیف لازم است.

کیف نمدی - زن امروزیاکنون از یک سمت کیف شروع به دوخت دندون موشی کنید تا شکل کلی کیف کامل شود.

کیف نمدی - زن امروزیکیف نمدی - زن امروزیبعد از دوختن دور تا دور الگوی اصلی، کیف نمدی دست دوز شما آماده است.

کیف نمدی - زن امروزیبند مورد نظر خودتان را نیز به کیف نمدی وصل کنید تا کیفتان کامل و کاربردی شود.

منبع: zibamoon.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.