شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

لحظات آخر است… دعای مادر دارد به اجابت می رسد…

به اسما فرمود: برایم آبی آماده کن تا بدان غسل کنم، آب را آورد… غسل کرد و جامه پاکی پوشید، به طرف راست رو به قبله خوابید و دست راستش را زیر صورتش گذاشت.

فرمود: قدری مرا به خود واگذار و بعد مرا بخوان، اگر پاسخ تو را دادم که بسیار خوب و اگر جوابی ندادم بدان که من به سوی پروردگارم رفتم.

اسماء می‏ گوید: از اتاق بیرون آمدم و صدای مناجات آن حضرت را می ‏شنیدم.

اسماء بعد از گذشت مدتی، ایشان را صدا زد و جوابی نشنید…

صدا زد: ای دختر محمد مصطفی، ای دختر بهترین کسی که بر ریگ ‏های زمین پای گذارده، ای دختر کسی که به پروردگارش به فاصله دو تیر کمان و یا کمتر نزدیک شد، اما جوابی نیامد چون جامه را از روی صورت حضرت برداشت، مشاهده کرد از دنیا رخت بر بسته است، خود را به روی حضرت انداخت…

خداحافظ ای تسلای دل علی… ای زداینده غم و اندوه از چهره علی… ای شمیم بهشتی خانه علی… ای همه هستی و توان علی…

خداحافظ عزیز دل و امید حسنیین و زینبین…

خداحافظ مادر مهربان همه عالم…

خداحافظ ای آنکه نورش هنگام عبادت به آسمان ها می تابید…شهادت حضرت زهرا - زن امروزی

حضرت زهرا حجت بر امامان

امام عسکری (ع) فرمودند: «نَحنُ حُجَۀُ اللهِ عَلَی الخَلق وَ الفاطِمَه حُجَۀُ اللهِ عَلَینا؛ ما حجت خدا بر مردم هستیم امّا فاطمه حجت خدا بر ماست».

ام الائمه

او ام الأئمه است. اُم در لغت یعنی اصل و ریشه و این مقام مادر بودن صرفاً جنبه بدنی ندارد. فاطمه زهرا (س) اصل و ریشه کمالات همه معصومین (ع) است.

الگوی امام زمان

امام زمان: في إبنَةِ رسُولِ اللهِ (صل الله علیه و آله) لِی أسوَهٌ حَسَنَهٌ برای من بهترین الگو دختر رسول خداست.

نعم العون

پيامبر صلی الله علیه و آله از حضرت علی علیه السلام راجع به رفتار حضرت فاطمه سلام الله علیها سوال نموده و فرمودند: “زهرا سلام الله علیها را چگونه همسری يافتی؟ حضرت علی علیه السلام بهترین پاسخ را دادند که: “نِعْمَ الْعَوْنُ عَلي طاعَةِ اللّهِ؛ او را در راستای اطاعت خداوند ياوری نيكو يافتم. “شهادت حضرت زهرا - زن امروزی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.