ورزش های مخصوص زیبایی صورت

اگر به فکر زیبایی پوست و صورتتان هستید ورزش های مخصوص جلوگیری از افتادگی پوست و پلک را انجام دهید همچنین می توانید خطوط دور لبتان را نیز محو کنید.

تمرینات ورزشی مخصوص زیبایی صورت و چهره

50 عضله در صورت وجود دارد که ورزش دادن آنها سبب زیبا تر شدن صورت خواهد شد. انجام منظم ورزش های صورت سبب جلوگیری از افتادگی پلک ها، افتادگی صورت، جوان سازی چهره با استحکام بخشیدن به عضلات و کاهش چین و چروک ها خواهد شد و در نتیجه منجر به زیبایی صورت می شود.

قبل از انجام این تمرینات، عضلات صورت و گردن را کش دهید و نفس عمیق بکشید و دقت کنید که این تمرینات به آرامی انجام گردد تا هیچ گونه آسیبی به شما وارد نشود.

حرکات کششی برای جلوگیری و بهبود افتادگی صورت و زیبایی آن

قبل از اینکه شروع به ورزش های مربوط به صورت نمایید ابتدا یک محل راحت در منزل انتخاب کنید تا تنها باشید زیرا این تمرین ها در آغاز کمی عجیب و غریب است و سپس گردن خود را به خوبی کشش دهید.

تمرین اول:

  1. 1. روی یک صندلی صاف بنشینید وبه بدنتان موقعیت خوبی بدهید.
  1. 2. یک نفس عمیق بکشید.
  1. 3. چند بار آرام سرخود را بالا و پایین کنید.

تمرین دوم:

چانه ی خود را ازیک طرف شانه به وسط قفسه ی سینه و به طرف شانه ی دیگر حرکت دهید.

تمرین سوم:

5 ثانیه به هرکدام از شانه های خود نگاه کنیدو دو بار این کار را تکرار کنید.

تمرین چهارم:

سر خود را به سمت راست تکان دهید و سر خود را بر روی شانه ی خود نزدیک کرده و ده ثانیه نگه دارید. این کار را در سمت چپ نیز انجام دهید و به موقعیت اولیه ی گردن برگردید.

نکته: این حرکات را به آرامی انجام دهید.

تمرین های ورزشی برای جلوگیری از افتادگی پلک ها و زیبایی

تمرینات ورزشی زیر از افتادگی پلک جلوگیری می کند و مختص چشم ها است. این تمرین ها برای افرادی که با رایانه بسیار کار می کنند و افرادی که بیش از حد تلویزیون می بینند مناسب است زیرا با انجام این تمرینات می توانند به چشمانشان استراحت دهند.

تمرین اول:

سر خود را به جلو برده و به سمت راست بچرخانید سپس در این حالت 5 ثانیه سرتان را نگه داشته و چشمانتان را به سمت چپ حرکت دهید و 5 ثانیه نگه دارید.

تمرین دوم:

ابتدا 5 ثانیه به بالا نگاه کرده و سپس 5 ثانیه پایین را بنگرید سپس به صورت مورب 5 ثانیه به اطراف نگاه کنید. حالا سرتان را به چپ چرخانده و همان مسیررا بنگرید . برای هر طرف این تمرین را 2 تا 10 مرتبه انجام دهید.

تمرین سوم:

ابروهای خودتان را بالا ببرید و 5 ثانیه به همان حالت نگه دارید . چشمتان را تا جایی که می توانید باز کنید و اجازه دهید دهانتان افتاده باقی بماند. 5 مرتبه این حرکت را تکرار نمایید.

تمرین چهارم:

5 بار چشمتان را مانند افرادی که تعجب نموده اند باز کنید اما سعی کنید ابروی شما بالا نرود.

تمرین پنجم:

انگشتان میانی را بین دو ابرو قرار داده و انگشتان اشاره را روی گوشه های بیرونی ابروها بگذارید و آرام فشار دهید. سپس به بالا نگاه کنید، پلک پایین را به سمت پلک بالا ببرید و چند ثانیه به بالا خیره شوید. سپس پلک تان را رها کنید. این حرکت را 6 بار انجام دهید و بعد 10 ثانیه محکم چشمتان را ببندید.

تمرین های ورزشی مربوط به زیبایی دهان

تمرین اول:

زبانتان را تا جایی که می توانید بیرون آورده و 60 ثانیه به همان حالت نگه دارید.

تمرین دوم:

درحالی که به بالا نگاه می کنید دهانتان را به شکل اوقاتی که می خواهید کسی را ببوسید  در آورده و 5 ثانیه به این شکل باقی بمانید و سپس این کار را 5 مرتبه دیگر تکرار نمایید.

تمرین سوم:

به بالا نگاه کنید و همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک گفته ایم زبانتان را تا جای ممکن بیرون آورده و 5 ثانیه به همین حالت نگه دارید. این کار را 5 بار تکرار نمایید سپس سرتان را به حالت قبل برگردانید . این تمرینات سبب قوی و کشیده شدن ماهیچه های گردن شما می شود.

تمرین چهارم:

دهانتان را به شکل O در آورده و برای این کار چانه را پایین آورده تا دهان شما باز شود سپس با دهان خود شکل یک Oکوچک را درست کنید . چانه تان را به همان شکل افتاده نگه دارید و لب ها را از هم باز کرده و به دهان خود حالت O بزرگ دهید مانند اینکه می خواهید بخندید . این تمرین را ده مرتبه تکرار نمایید.

تمرین پنجم:

لب هایتان را به داخل دهان برده و گوشه های آن را بالا ببرید مانند اینکه می خواهید بخندید، این حالت، حالت بودا خندان است. این تمرین را 10 تا 12 بار انجام دهید.

حرکت اَبروی صاف

این حرکت برای خط های افقی پیشانی مناسب و جایگزین تزریق بوتاکس است.

در مرکز پیشانی انگشتان هر دو دست را به شکل افقی بگذارید و انگشتان را از مرکز پیشانی به سمت رُستنگاه موها آهسته حرکت دهید. 10 بار این حرکت را انجام دهید.

تمرین های مربوط به گونه

سه انگشت خود را روی گونه تان قرار دهید و آهسته فشار داده سپس بخندید تا استخوان گونه بالا بیاید. این کار را برای هر دو گونه انجام داده و هر بار 5 ثانیه نگه دارید.

سؤالات متداول درباره ورزش زیبایی صورت

برای لاغر شدن صورت و نمایان شدن گونه چه تمریناتی انجام دهیم؟

اگر می خواهید صورتتان لاغر شود باید با ورزش و رژیم غذایی مناسب BMI کلی خود را کم کنید. خندیدن سبب تقویت ماهیچه های صورت می شود پس زیاد بخندید.

برای کاهش چروک های دور دهان چه ورزش هایی انجام دهیم؟

ورزش مربوط به دهان مانند ایجاد کردن O بزرگ و O کوچک برای کاهش چین و چروک دور دهان مفید است.

منبع: نمناک

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.