14 بازی یک دقیقه ای هیجان انگیز

بچه ها عاشق بازی های گروهی و پرتحرک هستند. بخصوص در مهد کودک ها و مدارس، بازی های یک دقیقه ای کوتاه اما پر هیجان می تواند باعث شادی آنها گردد.

بازی یک دقیقه ای برچسب زدن

این بازی برای دو نفر طراحی شده است. شاید احمقانه به نظر برسد اما بچه ها حتما آن را دوست خواهند داشت. چیزهایی که نیاز دارید: تعدادی کاغذ یاداشت برچسبی، تایمر تعداد بازیکنان: 8 تا 12 نفر نحوه بازی: بچه ها را به گرو های دوتایی تقسیم کنید و یک بسته کاغذ یادداشت استیکری به آنها بدهید. با صدور فرمان “برو” کودک باید در عرض یک دقیقه هر چقدر که می تواند به شریک خود برچسب بچسباند، حتی بر روی صورتش. تیمی که بیشترین تعاد برچسب را داشته باشد، برنده است. نظارت بزرگسالان برای اطمینان از اینکه بچه های کوچکتر در حین چسباندن بر چسب ها به یکدیگر صدمه نزنند، ضروری است.

بازی با آرد بازی های هیجان انگیز - زن امروزی

یک صورت پر از آرد را تصور کنید، جالب است، نه؟ در انتهای این بازی با چهره های جالبی روبرو می شوید. چیزهایی که نیاز دارید: یک کیسه آرد، آبنبات، چاقوی کره خوری تعداد بازیکنان: 8 تا 12 نفر نحوه بازی: آرد را در کاسه بزرگی بریزید و آن را تا لبه پر کنید. آرد را خوب فشار دهید و سپس آن را داخل بشقاب بزرگی برگردانید تا یک آرد قالب گیری شده داشته باشید. یک شکلات در بالای این کیک آردی قرار دهید، این شکلات باید نجات پیدا کند. هر بازیکن باید در عرض یک دقیقه با بردنی کیک سع کند این شکلات را از این کیک آردی، بدون اینکه داخل آن بیفتد، در بیاورد. بازیکنی که شکلات را بیرون می آورد نباید از تماس دهان استفاد کند.

بازی یک دقیقه ای دوز با پابازی های هیجان انگیز - زن امروزی

این بازی نوعی دوز با پا به حساب می آید که برای بچه های بزرگتر و نوجوانان طراحی شده است. چیزهایی که نیاز دارید: 9 عدد لیوان یکبار مصرف، دو بسته 9 عددی توپ پینگ پنگ در دو رنگ متفاوت تعداد بازیکنان: 6 تا 10 نفر نحوه بازی: 9 عدد لیوان یکبار مصرف را روی میزی به شکل جدول 3*3 بچینید. از نوار چسبی برای چسباندن لیوان ها به میز استفاده کنید. سپس لیوان ها را با آب پر کنید. یک سری توپ پینگ پنگ به دو تا از بچه ها بدهید و از آنها بخواهید چهار قدم دورتر از میز بایستند. تایمر را روی یک دقیقه تنظیم کنید و با صدور فرمان “برو” بچه ها باید توپ ها را داخل لیوان ها بیندازند. بازیکنی برنده است که سه توپ را به طور سطری یا ستونی درون لیوان ها بیندازد.

انتقال آبنبات با نیبازی های هیجان انگیز - زن امروزی

این بازی پر از آبنبات و لحظات سرگرم کننده است. حتما از این بازی خوشتان می آید اگر نفس خوبی داشته باشید! چیزهایی که نیاز دارید: دو عدد بشقاب، تعدادی نی، یک بسته آبنبات تعداد بازیکنان: 8 تا 10 نفر نحوه بازی: تعدادی آبنبات را در بشقابی بریزید و دیگری را خالی بگذارید. به هر کودک یک نی بدهید تا با آن بتواند آبنبات ها را از یک بشقاب به دیگری منتقل کند. بازیکن باید با مکیدن نی، آبنبات ها را نگه داشته و در بشقاب دیگر بیندازد. بازیکنی که بیشترین تعداد را انتقال دهد، برنده است.

بازی یک دقیقه ای آفتاب-مهتاببازی های هیجان انگیز - زن امروزی

این بازی توسط دو شریک انجام می شود و به چابکی و هماهنگی بین فردی کمک می کند. چیزهایی که نیاز دارید: فضای کافی برای بازی، تایمر تعداد بازیکنان: 10 تا 12 نفر نحوه بازی: دو شریک باید پشت به پشت هم روی زمین بنشینند. از آنها بخواهید که دستشان را به هم قفل کنند. با صدور فرمان “برو” بچه ها باید در همان حالت که دستها را به هم قفل کرده اند بایستند و بعد دوباره بنشینند. آن دو نفری که در عرض یک دقیقه بیشترین تعداد دفعات را بنشینند و بلند شوند برنده اند.

پرتاب حلقه

این بازی را وقتی با کودکان خود به پارک یا تفریح می روید، حتما امتحان کنید. چیزهایی که نیاز دارید: تعدادی حلقه هولا هوپ یا حلقه استخر، فضای کافی برای بازی (ترجیحا فضای باز) تعداد بازیکنان: 10 تا 12 نفر نحوه بازی: بچه ها را به گروه های دو تایی تقسیم کنید و از آنها بخواهید شش گام از هم فاصله بگیرند. به هر کدام یک هولاهوپ کوچک یا حلقه استخر بدهید. با صدور فرمان “برو” هر کودک باید حلقه را دور شریکش بیندازد. هر گروه که در عرض یک دقیقه بیشترین تعداد حلقه ها را انداخته باشد، برنده است.

 بازی یک دقیقه ای عبور از مانعبازی های هیجان انگیز - زن امروزی

این بازی همان پریدن از مانع است اما با محدودیت زمانی یک دقیقه! چیزهایی که نیاز دارید: تعدادی متکی، تعدادی لاستیک، تور برای ساختن موانع، تایمر تعداد بازیکنان: 10 تا 12 نفر نحوه بازی: با توجه به محدوده سنی کودکان، موانعی را ایجاد کنید که پریدن از آنها طی یک دقیقه برای همه آسان باشد. هم می شود بازیکنان به صورت نوبتی در یک دقیقه از موانع بپرند و همین طور می شود آنها را طوری چید تا چندین شرکت کننده هم زمان باهم به رقابت بپردازند. در یک فضای باز تا ده نفر می توانند با هم بازی کنند. بچه ها باید از موانع عبور کرده و ظرف یک دقیقه به انتهای دیگر مسیر برسند.

غذا دادن به یک دوست

در این بازی حسابی بخورید! چیزهایی که نیاز دارید: تعدادی چشم بند، یک کاسه سوپ یا ماست و یا مربا تعداد بازیکنان: 8 تا 12 نفر نحوه بازی: بچه ها را به گروه های دو نفره تقسیم کنید و چشمان یکی از زوج ها را ببندید. کودکان را روبروی هم بنشانید. شریک چشم بسته باید با توجه به فرمانهای طرف مقابل سعی کند تا از کاسه به او غذا بدهد. در نهایت، یا به شریکتان حسابی غذا داده اید و یا صورتش را پر از غذا کرده اید.

بازی یک دقیقه ای روی هم گذاشتن سیب هابازی های هیجان انگیز - زن امروزی

روی هم گذاشتن اشیا با سطح مسطح، کار آسانی است. اما اگر سطح همواری وجود نداشته باشد چطور؟ چیزهایی که نیاز دارید: 10 تا 15 عدد سیب تعداد بازیکنان: 5 تا 8 نفر نحوه بازی: بازیکنان باید در عرض یک دقیقه هر تعداد سیبی که ممکن است را روی هم بچینند. همچنین می توان با محدود کردن تعداد به پنج عدد، کار را برایشان ساده تر کرد.

هدف گیری هرمبازی های هیجان انگیز - زن امروزی

در این بازی بچه ها باید به سرعت هدف را نشانه گیری کنند. چیزهایی که نیاز دارید: 21 عدد قوطی خالی کنسرو، 10 عدد توپ پلاستیکی سبک تعداد بازیکنان: 6 تا 10 نفر نحوه بازی: از قوطی های رب یا کنسرو حلبی برای ساختن هرم روی میز استفاده کنید، شش عدد به عنوان پایه در پایین و یک عدد در بالا. بچه ها هر بار یک دفعه بازی می کنند. بازیکن باید حداقل 5 گام از میز فاصله داشته باشد. کودک باید با پرتاب توپها به سمت هرم، آن را خراب کند. هر چه تعداد دفعاتی که آنها بتوانند هرم را فرو بریزند بیشتر باشد، امتیاز کسب شده هم بیشتر است.

بازی یک دقیقه ای با نخ کردن سوزن

بازی ساده ای که برای هماهنگ کردن دست و چشم کودکان بسیار ایده آل است. با این حال از سوزن بدون نوک استفاده کنید و بر بازی نظارت داشته باشید تا کسی آسیب نبیند. چیزهایی که نیاز دارید: تعدادی سوزن بدون نوک یا سوزن بافتنی، نخ و یا کاموا تعداد بازیکنان: 6 تا 10 نفر نحوه بازی: به هر کودک یک سوزن و تکه ای نخ بدهید. تایمر را روی یک دقیقه تنظیم کنید و از کودک بخواهید تا هر تعداد که ممکن است سوزن را نخ کند. 3.تعداد دفعات نخ کردن سوزن توسط کودک را یادداشت برداری کنید. کسی که بیشترین تعداد را داشته باشد، برنده است.

جا به جا کردن آبنبات با موچینبازی های هیجان انگیز - زن امروزی

این بازی به وسیله موچین انجام می شود. چیزهایی که نیاز دارید: موچین، دو عدد کاسه، یک بسته آبنبات خوشبو کننده دهان در رنگهای مختلف تعداد بازیکنان: 6 تا 10 نفر نحوه بازی:   کاسه ای را پر از آبنبات های خوشبو کننده دهان کنید و یک کاسه خالی را در دو قدمی آن قرار دهید. یک موچین به کودک بدهید. در عرض یک دقیقه کودک باید با استفاده از موچین، تمام آبنبات های نعنایی (سبز رنگ) را داخل کاسه خالی بیندازد.

بازی یک دقیقه ای فوت کردن توپ های پنبه ایبازی های هیجان انگیز - زن امروزی

این بازی به کودکان این امکان را می دهد تا با فوت کردن یک توپ از جنس پنبه، قدرت خود را به نمایش بگذارند. چیزهایی که نیاز دارید: یک بسته پنبه، یک میز و تعدادی لگو برای ساختن دروازه تعداد بازیکنان: 6 تا 10 نفر نحوه بازی: از بلوک های لگو برای ساختن یک دروازه کوچک در یک سر میز استفاده کنید. کودک باید در انتهای دیگر میز بنشیند یا بایستد. یک توپ پنبه ای را لبه میز قرار دهید و از کودک بخواهید آن را در عرض یک دقیقه با فوت کردن وارد دروازه کند. آنها نباید حرکت کنند یا از دستشان کمک بگیرند.

پرتاب کاغذ

اگر امکان بازی بسکتبال را ندارید، پرتاب کاغذ را امتحان کنید. چیزهایی که نیاز دارید: تعدادی کاغذ مچاله شده، یک سبد یا یک سطل، تایمر تعداد بازیکنان: 10 تا 12 نفر نحوه بازی: دو کاغذ را به شکل یک توپ مچاله کنید. تایمر را روی یک دقیقه تنظیم کنید بازیکن ها باید در عرض یک دقیقه، توپ کاغذی را هر تعداد بار که می توانند داخل سبد بیندازند.

کسی که بیشترین تعداد توپ را داخل سبد انداخته باشد، برنده است. با انجام این بازی های یک دقیقه ای و ایجاد تغییر، آنها را چالش برانگیزتر و جالب تر کنید. از آنجایی که این بازی ها یک دقیقه بیشتر طول نمی کشند، کودکان شما نیز خسته نمی شوند. همچنین در زمان کوتاهی می شود بازیهای مختلفی را امتحان کرد که بسیار جالبتر از یک یا دو بازی طولانی است.

منبع: hidoctor

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.