رژیم غذایی متناسب با شخصیت شما

کدام رژیم غذایی برای شخصیت شما بهترین است؟

اگر رژیم غذایی متناسب با شخصیتتان را بگیرید، می توانید به راحتی وزنتان را کاهش دهید و سلامت و شادی بیشتری را تجربه کنید.

 فقط یک رژیم غذایی خاص و ثابتی برای همه وجود ندارد. دکتر سوزان آلبرز میگوید:ما به آدم ها می گوییم که در مسیر خود باقی بمانید و خود را با دیگران مقایسه نکنند، وقتی متوجه شدید که رژیمی روی بدن خواهر یا دوست یا همسایه شما جواب داده است قرار نیست که برای شما هم موثر باشد هر کسی مناسب با شخصیت خود،دوست داشتن ها و نداشتن هایش شیوه زندگی اش، رژیم غذایی متفاوتی دارد.رژیم غذایی شخصیت شما - زن امروزی

بهترین رژیم غذایی متناسب با شخصیت شما

اگر شما در گذشته زندگی می کنید

اگر شما از این نوع افرادی هستید که زمان زیادی را صرف یادآوری گذشته می کنید، رژیم غذایی شما می تواند با شکست مواجه شود. شما ممکن است به هر گونه تلاش جدید فکر کنید که مثلا ما دوباره اینجاییم، ما قبلا این مسائل رژیمی را آزمایش کرده ایم و جواب نداده و…

دکتر آلبرز در این باره می گوید: به گذشته ای فکر کنید که با خوردن غذا های سالم، تجربه های با انرژی و مفیدی را برای بدن خود بدست آورید. بعنوان مثال: اگر شما می دانید که خوردن یک صبحانه غنی از پروتئین، گرسنگی شما را تا ناهار کنترل می کند، اما شما به دلیل پر مشغله بودن، آن را انجام نمی دهید. دنبال استراتژی باشید که بتوانید صبحانه سالم را به زندگی خود بیاورید.

اگر شما تمایل دارید بیش از اندازه درباره چیزها فکر کنید

کسی که بیش از حد تحلیلی است، تعادل دارد که انتظارات غیر واقعی را تعیین کند. به گفته:csiro(یک سازمان تحقیقاتی استرالیا) این بیشترین رژیم غذایی زنان را توصیف می کند. بر اساس گزارش های news &word reportd، برای این نوع شخصیت یک برنامه اثبات شده مانند watch وجود دارد که بعنوان رژیم غذایی برتر برای کاهش وزن رتبه بندی شده است. که با جستجو کردن بیشتر می توانید درباره این موضوع اطلاعات کسب کنید.

اگر شما پیرو قانون هستید

آیا دوست دارید بدانید که دقیقا چه چیزی را و در چه زمانی میل کنید؟ اگر مغز شما با یک برنامه رسمی ساختار یافته، بهتر کار می کند، یک راهنمایی روزانه برای دانستن آنچه که می خورید و زمان آن مفید است و می تواند برای مردم شگفت آور باشد تهیه کنید. ویکی شان، نویسنده رژیم غذایی می گوید: این برنامه را بریزید و فراموشش نکنید و با روال روزانه انجامش دهید. برنامه های رژیم غذایی بسته به انواع شخصیت های گوناگون انعطاف پذیر نیستند. رژیم های غذایی که بر کالری کم تاکید می کند، میزان وعده های غذایی را افزایش می دهد.

اگر شما عاطفی و هیجانی هستید

پرخوری کردن، همیشه حاصل احساسات ما نیست. اگر چه بسیاری از مردم زمانی که غم و اندوه دارند پر خوری می کنند. تحقیقات نشان می دهد که این روش تفکر ممکن است زمینه را برای این رفتار ما فراهم کند. وقتی که احساس هیجان می کنید، یک مکس کنید و با یک میان وعده به کم خوردن خود کمک کنید.

آلبرز می گوید: وقتی که گرسنه نیستید و غذا می خورید، دلایل خوردنتان را بررسی کنید. رژیم های غذایی سخت بر روی غذا خوردن های زیاد به خاطر مسائل عاطفی و هیجانی جواب نمی دهد. چون تمام خوراکی های مورد علاقیش را قطع می کند به گفته کلینیک مایو، این فقط می تواند گرایش را افزایش دهد. آنها ممکن است برای چنین افرادی رژیم غذایی مدیترانه را در نظر بگیرند که شیوه زندگی چندان ساده ای نیست بلکه راهی است برای غذا خوردن که به شما غذای مغذی بدون محرومیت ارائه می دهد.

شخصیت تنوع طلبی دارید

برنامه های رژیم غذایی به طور کلی متناسب با شخصیت های گوناگون، انعطاف پذیر نیستند اگر به اشتراک گذاشتن رژیم غذاییتان با فامیل ها و دوستانتان مهم است، بهتر است که به جای یادگیری انواع تیپ های شخصیتی برا ی رژیم غذایی، انتخاب سالم تر رژیم غذایی را یاد بگیرید بخصوص برای مواقعی که بیرون از خانه قصد خوردن غذا را دارید. بله! شما هنوز هم می توانید که غذای بیرون از خانه بخورید ولی باید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید و به بعضی چیزها نه بگویید شما ممکن است گاهی مجبور شوید به جای دو شب در هفته، چهار شب در هفته را با رژیم غذایی سبک بگذرانید. اگر بتوانید یاد بگیرید که بشقاب خود را با سبزیجات، سالادها پر کنید و آن را پیش از غذا میل کنید، باعث می شود که شکم شما پر شود و احساس سیر بودن کنید و نیمی از غذای شما باقی بماند.

شما قانون شکن هستید

اگر شما جزء افرادی هستید که دوست ندارید کسی به شما بگوید که چه چیزی و در چه زمانی بخورید و یا حتی گاهی خیلی اوقات خوردن بعضی چیزها را برای شما ممنوع می کند و یک نوع رژیم غذایی خاص را نمی پذیرید، پیشنهاد داده شده است که به تدریج شروع به آرام غذا خوردن کنید و کامل بجوید. تا این مساله برای شما عادت شود و بعد از مدتی باعث کاهش مقدار غذای شما و سرانجام وزن شما می شود.

در نهایت به تمامی این تیپ های شخصیتی توجه کنید. تیپ خود را بشناسید و متناسب به آن با متخصصین مشورت کنید و بعد شروع به یک رژیم غذایی خاص کنید و در نهایت باید اطلاعات بیشتری در مورد تمام این تیپ های شخصیتی برای رژیم غذایی کسب کنید و از آن برای خود و اطرافیان استفاده کنیم.

منبع: نمناک

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.