نحوه پاک کردن حنا از روی پوست و ناخن

استفاده از حنا برای ایجاد طرح و نقش موقتی روی پوست، یک شیوه بسیار خوب و جالب است که دردسرهای تتو را ندارد، ولی همان طور که مي دانيد، این طرح ها موقتی است و خيلی زود نقش و طرح اصلی آن از روی پوست پاک مي شود و چیزی که باقی می ماند، اصلا زیبا نیست. بدین ترتیب بهتر است شیوه های پاک کردن حنا از روی دست را هم بیاموزید.

زمانی که با حنا روی دست ها و قسمت های ديگر بدن خود طرح ایجاد می کنید، امکان دارد از خود پرسیده باشید که چطور می توان آن را در مدت زمان کوتاهی به کلی از روی پوست پاک کرد؟ برای این کار شیوه های متعددی وجود دارد که با توجه به موادی که در دسترس دارید، می توانید ساده ترین راه را انتخاب کنید.پاک کردن حنا - زن امروزی

استفاده از آب و نمک

در یک ظرف قدری آب و قدری نمک دریایی بریزید و آن ها را خوب هم بزنید. بعد ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دست خود را داخل کاسه بگذارید. این شیوه را هر روز تکرار کنید تا نقش حنا بطور کامل از روی پوست پاک شود.

توجه: باید مراقب باشید که آب نمک پوست دست را خشک نکند و حتماً پس از آن از مرطوب کننده استفاده کنید.

خمیر دندان

خمیر دندان برای از بین بردن لک های سمج مثل پلاک دندانی، لک های روی جواهرات و نقش حنا روی پوست بسیار خوب است. مقدار زيادی خمیر دندان را روی پوستتان بمالید و اجازه دهید تا کاملاً خشک شود. بعد پوستتان را بسایید تا خمیر دندان از آن جدا شود.

این شیوه برای نابود کردن حنا بسیار مؤثر است، ولی اگر با یک بار کاملاً پاک نشد، می توانید مجدد امتحان کنید.

جوش شیرین 

جوش شیرین هم مثل لیمو از ماده های سفید رنگ کننده طبيعی است که برای پاک کردن حنا از روی پوست مناسب می باشد.

قدری جوش شیرین را با اندکی آبلیمو مخلوط کنید تا یک خمیر مطلوب ایجاد شود. این خمیر را روی پوستتان بمالید و تا زمانی که خشک شود. بعد با یک لیف، آن را به صورت دورانی ماساژ دهید و با آب گرم بشویید و خشک کنید.

اگر لازم بود، باز هم این عمل را تکرار کنید.

ماساژ با روغن زیتون

روغن زیتون یک امولسیون کننده برای ماده های مختلف است و می تواند ذرات حنا را در خود حل کند و از روی پوست پاک نماید.

قدری از این روغن را روی پوست بچکانید و با یک گلوله پنبه ای، پوست را با روغن زیتون آن قدر ماساژ دهید تا روغن زیتون کاملاً جذب پوست شود. این کار را چند دفعه در روز تکرار کنید تا خيلی زود نقش حنا از روی پوستتان پاک شود.

لایه برداری با اسکراب

چنانچه به دنبال یک راهکار برای پاک کردن تند حنا از روی پوست هستید، لایه برداری از پوست یکی از شیوه های معمول مؤثر برای آن است.

هر روز به مدت 3 تا 4 دقیقه پوستی که روی آن حنا گذاشته اید را با یک اسکراب به آرامی ماساژ دهید. دانه های موجود در اسکراب برای از بین بردن رنگی که حنا روی پوست ایجاد کرده است، بسیار خوب عمل مي کنند.

لیمو

لیمو و عصاره آن دارای خواص سفید رنگ کنندگی طبيعي و بسیار خوب هستند که می توانند برای از بین بردن نقش حنا از روی دست به شما کمک کنند.

برای استفاده از لیمو می توانید 2 شیوه را بکار گیرید. نخست این که یک عدد لیمو را نصف کنید و از قسمت برش خورده آن را به پوست خود بمالید و ماساژ دهید. دوم این که در یک ظرف قدری آب بریزید و دستتان را داخل آن فرو کنید و عصاره و آبلیمو را در آن بچکانید. این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

ولی قبلا مطمئن شوید که در پوستتان خراش و بریدگی وجود نداشته باشد، برای این که لیمو ممکن است سبب سوزش و تحریک آن شود.

شیوه پاک کردن حنا از روی ناخن

استفاده روغن زیتون و نمک

قدری روغن زیتون و دو قاشق غذاخوری نمک را در یک ظرف بریزید و با هم مخلوط کنید. بعد یک تکه پنبه را در مخلوط بخیسانید و به آرامی روی ناخن ها بمالید. این کار را تا جایی انجام دهید که رنگ حنا آغاز به محو شدن کند. براي زودتر پاک شدن رنگ حنا میتوانید هر روز و روزی دو بار این کار را تکرار کنید.

استفاده از لیمو و جوش شیرین

نصف یک عدد لیمو را در یک ظرف بفشارید تا آب آن کاملاً بیرون شود.

2 قاشق غذاخوری جوش شیرین به آبلیمو اضافه کنید و خوب هم بزنید.

یک تکه پنبه یا پد پنبه ای بزرگ را به داخل این مخلوط بزنید و آن را اندکی خیس کنید، به طوری تمام پنبه به مخلوط آغشته نشود.

اکنون پنبه را روی ناخن بگذارید و با نخ، آن را به دور انگشتان ببندید.

دو ساعت بعد، پنبه را باز کنید، ولی اگر حنا خيلی تیره بود، بهتر است بیشتر بماند و یا این که این کار را چند بار تکرار کنید.

اکنون ناخن ها را با آب و صابون بشویید تا رنگ حنا پاک شود

نکته مهم:

بهتر است پس از شستشوی دست ها، به ناخن ها و پوستتان مرطوب کننده بزنید تا خشک نشود.

منبع: بیتوته

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.