انتخاب یک ایده کسب و کار صحیح

چه کاری دوست دارید انجام دهید؟

کاری را انتخاب کنید که در آن، پرشور هستید. در شروع کسب و کار خود، نیاز به زمان، انرژی و از خودگذشتگی دارید. اگر کاری را انتخاب کنید که علاقه نداشته باشید یا بدتر؛ چیزی که از آن، متنفر هستید، موفقیت تان دشوار می شود.

از خودتان بپرسید:

  • چگونه وقت آزاد خود را صرف می کنید؟
  • آیا یک سرگرمی دارید که بشود آن را تبدیل به یک کسب و کار کرد؟
  • آیا دوست دارید کار داوطلبانه انجام دهید؟
  • اگر می توانستید هر کاری که می خواستید، داشته باشید، آن کار، چه می توانست باشد؟

چه کاری را خوب انجام می دهید؟

اگر شما یک موسیقیدان، هنرمند یا عکاس هستید، استعدادهای شما برای خودتان، آشکار است.

اگر قبلا حرفه ای داشته اید، ممکن است بخواهید به صورت تخصصی، آن را دنبال کنید. اگر یک سرگرمی دارید، مانند دوخت لباس های شیک و یا شمع سازی، می توانید کارتان را با همین آغاز کنید.

اما اگر استعدادهای شما کمتر آشکار باشند چه؟ گاهی شناخت نقاط قوت و استعدادها دشوار است. اما نگران نباشید.

اگر از مهارت ها و استعدادهای پنهان خود بی اطلاع هستید، از خانواده و دوستانی که شما را می شناسند بپرسید. حتی اگر شما یک مهارت خاص مانند خیاطی یا حسابداری ندارید، اما هنوز مهارت هایی دارید که ممکن است درآمدزا باشند؛ البته در صورتی که آنها را شناسایی کنید.

چه چیزی دوست دارید یاد بگیرید و انجام دهید؟

گاهی اوقات چیزهای مورد توجه ما، اموری هستند که باید در موردشان یاد بگیریم که چگونه کار کنیم و به عبارت دیگر نیاز به آموزش داریم.

اگر شما عاشق ریاضی هستید، یک دوره حسابداری بروید و مهارت جدید خود را به درآمد تبدیل کنید.

شغل های جدید زیادی وجود دارند که شما می توانید با گرفتن گواهی نامه و مدرک، وارد آن شوید. گرفتن یک گواهینامه، اغلب کمتر از یک سال زمان می برد. برای اطلاع از برنامه های گواهینامه در رشته های مختلف، با آموزشگاه های محلی خود تماس بگیرید.

اگر همیشه تمایل داشتید یک زبان دیگر را یاد بگیرید، با گرفتن گواهینامه و مسلط شدن به این رشته، می توانید خدمات مستقل ترجمه خود را آغاز کنید.

برای خارج شدن از یک کسب و کار چه می خواهید یا به چه چیزی نیاز دارید؟

آیا به دنبال درآمد دوم هستید؟

برای رسیدن به این هدف، مجبور نیستید که لزوما یک طرح کسب و کار بنویسید یا اینکه برای شروع کار، سرمایه گذاری زیادی کرده و ساعت ها کار کنید. می توانید به نمایندگی از شرکت دیگری برای فروش لوازم آرایشی، هدیه، بیمه و غیره فکر کنید.

آیا شغلتان را به دلیل ماندن در خانه و یا در کنار فرزند خود بودن، رها کرده اید؟

اگر انگیزه اصلی شما این است که زمان بیشتری را با فرزندان خود بگذارید، کاری را انتخاب کنید که به شما اجازه دهد که با برنامه ریزی های خاص خود، کار کنید. تقریباً غیر ممکن است که شما یک کار روتین و دارای قوانین اداری را در خانه در حالی که کودکان شما در حال رشد و بازیگوشی هستند، انجام دهید.

آیا به دنبال تغییر هستید؟

با یک همکاری چند نفره یا کار برای شرکت یا سازمان های غیر انتفاعی، شروع کنید. هر دو این روش ها ممکن است فشرده و سخت باشد ؛ اما پاداش خوبی خواهد داشت.

آیا می خواهید در موضوع و موردی خاص به جامعه کمک کنید؟

اگر انگیزه اصلی، رضایت شخصی شما باشد و دغدغه شما، مالی نیست، در سازمان های مختلف، داوطلب شوید تا آنچه را که بیشتر به آن علاقه دارید، انجام دهید. اگر تصمیم به ایجاد کسب و کار در آینده داشته باشید، مشارکت داوطلبانه راهی عالی برای یادگیری نحوه کار غیر انتفاعی است و ارتباطات و مهارت هایی که به دست می آورید به شما کمک خواهد کرد.

آیا می خواهید یک کارآفرین باشید؟

این که بخواهید رئیس خود باشید و از نظر مالی، مستقل شوید، با یک ایده، آغاز می شود.

نکته مهم این است که شما باید با خودتان، در مورد نقاط قوت و ضعف خود برای کارآفرینی، صادق باشید. مهم نیست که چه کسب و کاری شروع می کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.