آموزش ساخت جامدادی با جعبه

در هر خانه ای چند جعبه کاغذی بدون استفاده پیدا می شود. با مطالعه این پست یاد می گیرید این جعبه ها را به جامدادی هایی با طرح های دلخواه تان تبدیل کنید.

اگر یک جامدادی گران قیمت دیده اید که ازش خوشتان آمده، می توانید با این روش و با هزینه بسیار کمتر نمونه مشابهش را برای خودتان بسازید.

گام اول : وسایل مورد نیازساخت جامدادی - زن امروزی

  • جعبه کاغذی مواد غذایی
  • 23.8 سانتیمتر پارچه کتان طرح دار
  • 23.8 سانتیمتر پارچه نمدی
  • چسب E6000 یا نمونه های مشابه
  • قیچی
  • خط کش و مداد
  • نوار ولکرو یا دکمه آهنربایی
  • کاتر

گام دوم : جعبه را ببریدساخت جامدادی - زن امروزی

ساخت جامدادی - زن امروزیساخت جامدادی - زن امروزییک تکه کارتن با ابعاد 17.7 در 27.9 سانتیمتر از جعبه ببرید. از طرف دیگر جعبه هم دو تکه با ابعاد 4.4 در 8.2 سانتیمتر ببرید.

مستطیل بزرگتر را از بالا با فواصل 7.6 -10.7 – 18.4 – 21.5 سانتیمتر تا بزنید. با لبه قیچی این خطوط تا را کاملاً برجسته کنید. گوشه های دو مستطیل کوچک را هم مطابق تصویر با فاصله 6 میلیمتری برش بزنید.

گام سوم : پارچه ها را ببریدساخت جامدادی - زن امروزی

کارتن هایی که بریده اید را روی پارچه طرح دار بگذارید. پارچه ها را به شکل این قطعات و با یک حاشیه 2.5 سانتیمتری اضافی ببرید.

گام چهارم : پارچه را به کارتن بچسبانیدساخت جامدادی - زن امروزی

ساخت جامدادی - زن امروزیساخت جامدادی - زن امروزیبه لبه های کارتن بزرگتر چسب بزنید و آن را وسط پارچه بچسبانید. طرف طرح دار کارتن باید داخل قرار بگیرد. به این ترتیب اگر از آستر هم استفاده نکنید، ظاهر جامدادی خراب نمی شود. در ضمن کارتن باید دقیقاً وسط پارچه قرار بگیرد تا حاشیه هایش هم اندازه باشند.

بعد از خشک شدن چسب، چهار گوشه پارچه را طوری که در تصویر می بینید تا بزنید و به کارتن بچسبانید. سپس لبه های پارچه را هم تا بزنید و با چسب ثابت کنید.

همین مراحل را برای دو مستطیل کوچک تر هم تکرار کنید. برای این دو قطعه باید لبه های پارچه را بعد از خشک شدن چسب برش بزنید.

گام پنجم : دکمه را اضافه کنیدساخت جامدادی - زن امروزی

ساخت جامدادی - زن امروزیابتدا قطعه زیری دکمه آهنربایی را کارتنی که با پارچه پوشانده اید، وصل کنید. سپس یک تکه پارچه نمدی برای ساخت آستر ببرید. آستر باید از هر طرف 2 میلیمتر کوچک تر از ابعاد جامدادی باشد. قطعه رویی دکمه را هم به آستر نمدی وصل کنید.

دو قطعه دکمه باید طوری وصل بشوند که دقیقاً روی هم قرار بگیرند. برای اطمینان بیشتر می توانید آستر را روی کارتن بگذارید و جای دکمه را علامت بزنید.

گام ششم : جامدادی را مونتاژ کنیدساخت جامدادی - زن امروزی

ساخت جامدادی - زن امروزیساخت جامدادی - زن امروزیساخت جامدادی - زن امروزیحالا می توانید تکه های جامدادی را بهم بچسبانید. تکه های کوچکتر را از یک طرف به قطعه اصلی بچسبانید. سپس محل اتصال این قطعات را با چسب بپوشانید و جامدادی را تا کنید. با گیره کاغذ جامدادی را سفت کنید تا چسب خشک بشود.

صبر کنید تا چسب کاملاً خشک بشود و سپس گیره ها را باز کنید.

جامدادی جدید مبارک!ساخت جامدادی - زن امروزی

ساخت جامدادی - زن امروزیساخت جامدادی - زن امروزیبه همین سادگی صاحب یک جامدادی شیک و البته مجانی شدید. می توانید از هر پارچه ای که می خواهید برای پوشاندن روی کارتن استفاده کنید اما بهتر است آستر را از جنس نمد انتخاب کنید. اگر دوست دارید جامدادی چرمی بسازید اما از چرم دوزی خوشتان نمی آید، می توانید بجای پارچه کتان از چرم نازک استفاده کنید. این طوری دوام کاردستی تان هم بیشتر می شود.

منبع: ساختنی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.