ساخت کاسه با مهره های رنگی

با مهره های رنگی کاسه پلاستیکی مخصوص پذیرایی بسازید

ساخت ظروف دکوری و پذیرایی یکی از موضوعاتی مورد توجه علاقه‌مندان ساختنی است. این ظروف را می‌توان به روش‌های مختلف ساخت؛ از تزیین ظروف ساده و قدیمی گرفته تا استفاده از وسایلی مثل برگ و مدادرنگی! در این جا سراغ این موضوع رفتیم و به شما یاد می‌دهیم چطور با مهره‌های رنگی یک کاسه پلاستیکی زیبا و شیک بسازید.ساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

ساخت کاسه پلاستیکی با این مهره‌ها – که معمولا برای ساخت زیورآلات استفاده می‌شوند – کار بسیار ساده‌ای است و فقط یک ساعت زمان می‌برد. شما می‌توانید این کاسه تزیینی را در سایز و ترکیب رنگ دلخواه بسازید و حتی شکل آن را هم تغییر بدهید.

قبل از اینکه آموزش ساخت کاسه پلاستیکی را شروع کنیم، باید چند نکته مهم را به شما یادآوری کنیم:

  • روزی را برای ساخت کاسه انتخاب کنید که بتوانید همه درها و پنجره‌ها را باز بگذارید.
  • آب کردن مهره‌های رنگی دودی ایجاد می‌کند که برای سلامتی مضر است. بنابراین در تمام مراحل ساخت ماسک و عینک بزنید.
  • در این کاسه فقط باید خوراکی‌های روکش دار بریزید چون این مهره‌ها برای تماس مستقیم با مواد غذایی ایمن نیستند.
  • این کاسه تزیینی را در ماشین ظرفشویی نشویید چون امکان آب شدن مهره‌ها در آب داغ وجود دارد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • تابه کیک‌پزی گرد ۸ اینچی
  • کاسه مناسب فر با قطر دهانه ۸ میلیمتری یا بیشتر
  • دستکش فر
  • خلال دندان
  • ۵۰۰ دانه مهره رنگی – تعداد دانه‌های رنگی به اندازه‌ای که برای کاسه پلاستیکی در نظر دارید، بستگی دارد.ساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

گام دوم: کاسه را طراحی کنیدساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

کاسه ۸ اینچی را بردارید و شروع به چیدن مهره‌ها از لبه خارجی کنید و همین طور به سمت مرکز کاسه پیش بروید. مهره‌ها را طوری بچینید که سوراخ آنها رو به بالا باشد و همه مهره‌ها بهم چسبیده باشند و فضای خالی بین آنها نباشد.ساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

ساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزیساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزیطرح انتخابی ما – که بسیار ساده است – را در تصاویر بالا می‌بینید. شما می‌توانید طرح‌های دیگری را برای کاسه انتخاب کنید.

گام سوم: مهره‌ها را بپزیدساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

ساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزیساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزیفر را در دمای ۴۰۰ درجه گرم کنید و کاسه مهره‌ها را بدون اینکه مهره‌ها تکان بخورند، داخل فر قرار بدهید. دانه‌ها را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بپزید تا کاملا آب بشوند.

این مرحله از ساخت کاسه پلاستیکی بو و دود زیادی تولید می‌کند. بنابراین پنجره‌ها را باز بگذارید و هود را هم روشن کنید.

گام چهارم: مهره‌ها را سرد کنیدساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

۱۰ دقیقه صبر کنید تا مهره‌ها سرد بشوند. برای اینکه مطمئن شوید مهره‌ها سرد شده‌اند، یک خلال دندان را به لبه مهره‌ها بزنید. اگر از مهره‌ها صدای پلاستیک بلند شد یعنی به اندازه کافی سرد شده‌اند.

برای بیرون آوردن مهره‌ها از تابه، لبه کاسه را روی دستکش فر بگذارید و محکم به پشت آن ضربه کنید. اینکار را طوری انجام بدهید که مهره‌ها فقط از تابه جدا بشوند و بیرون نیفتند.

حالا طرح کاسه پلاستیکی کاملا مشخص شده است.

گام پنجم: کاسه را شکل بدهیدساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

ساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزیکاسه مناسب فر را به صورت برعکس داخل فر بگذارید (فر همچنان باید روی دما ۴۰۰ درجه گرم باشد). مهره‌ها را طوری روی کاسه قرار بدهید که مرکز آنها درست وسط کاسه قرار بگیرد. مهره‌ها را به مدت ۲ دقیقه در فر نگه دارید و هر ۳۰ ثانیه آنها را چک کنید.

با اینکار لبه‌های سطح صاف مهره‌ها موج‌دار می‌شوند و کاسه پلاستیکی شکل می‌گیرد.

گام ششم: کاسه را سرد کنید

فر را خاموش کنید و بگذارید کاسه به مدت ۱۰ دقیقه سرد بشود. بعد از سرد شدن دوباره مهره‌ها صدا خواهند داد و می‌توانید به همان روش قدیم آنها را از کاسه جدا کنید. بعد از جدا کردن مهره‌ها از کاسه دوباره کمی زمان بدهید تا کاملا سرد بشوند.

کاسه پلاستیکی آماده است.ساخت کاسه با مهره های پلاستیکی - زن امروزی

منبع: ساختنی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.