فواید چغندر برای پوست

آیا چغندر برای پوست مفید است؟ ارزش غذایی و کالری چغندر چیست؟ آیا می دانید چغندر چه فوایدی برای سلامتی دارد؟ آیا چغندر برای پوست مفید واقع می شود و چه تاثیری بر مو و رشد آن دارد؟

مزایای چغندر برای پوست هفته ای دو کیلو وزن کم کنید! تا کنون بیش از 3000 نفر با این رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده اند. این رژیم برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و شرایط بدنی شخصی می شود و می تواند یک بار برای همیشه مسئله لاغری و کاهش وزن را برای شما حل کند.

می خواهم هفته ای دو کیلو وزن کم کنم چغندر دارای خصوصیاتی است که آن را در دسته خوراکی های سالم قرار می دهد. چغندر حاوی مواد معدنی و ویتامین هایی از جمله آهن و ویتامین C می باشد.

خواص چغندر - زن امروزییک چغندر حاوی:

  • 22 درصد از نیاز روزانه فولات
  • 9 درصد از نیاز روزانه فیبر
  • 8 درصد از نیاز روزانه پتاسیم

اگرچه افراد بسیاری تائید می کنند که این خواص به طور مستقیم بر پوست تاثیر می گذارد اما هنوز تحقیقات کاملی در این زمینه صورت نگرفته است. چغندر و آب آن به دلیل ویتامین C موجود در آن برای پوست بسیار مفید است.

از جمله دیگر مزایای آن:

  • ضد پیری درمان آکنه و جوش
  • درخشان کننده پوست
  • آنتی اکسیدان
  • ضد التهاب

فواید چغندر برای پوست و خاصیت ضد پیری به دلیل وجود مقدار زیاد ویتامین C در چغندر، این ریشه برای پوست بسیار مفید است. همچنین می تواند از پوست در برابر علائم پیری مثل چین و چروک مراقبت کند. ویتامین C چه به صورت مکمل و چه به صورت خوراکی برای پوست مفید است. در خارجی ترین لایه پوست که به آن اپیدرمیز می گویند و در لایه ی زیر اپیدرمیز که به آن درمیز می گویند، یافت می شود.

لایه درمیز حاوی: عصب های انتهایی مویرگ ها فولیکول های مو غدد تعرق ویتامین C در محصولاتی که برای مراقبت از پوست استفاده می شوند بخصوص برای جلئگیری از چین و چروک افزایش سن مورد استفاده قرار می گیرد زیرا: خاصیت آنتی اکسیدانی دارد در تولید کلاژن موثر است به بازسازی پوست و جلوگیری از خشکی آن کمک می کند فواید چغندر برای پوست و آکنه به دلیل خاصیت ضد التهابی ویتامین C، می توان از آن در درمان آکنه و جوش استفاده کرد.

اگرچه معمولا از آن به همراه آنتی بیوتیک ها و زینک استفاده می شود. متخصصان بر این باورند که تنها دلیل تأثیر چغندر و آب آن بر درمان آکنه ها وجود ویتامین C می باشد. چغندر و رنگدانه پوست طبق تحقیقات انجام شده در سال 2013 ویتامین C می تواند در درمان رنگدانه های پوست برای کاهش تولید ملانین موثر باشد. برخی بر این عقیده اند که ویتامین C موجود در چغندر می تواند برای این وضعیت مناسب باشد.

چغندر برای سلامتی طبق تحقیقات انجام شده در سال 2015، چغندر و ترکیبات آن از جمله بلاتین و بتائین، آنتی اکسیدان ها، ضد التهاب ها و مراقبت کننده از عروق، قوی هستند که می توانند به بیماری های از جمله: بیماری های قلبی عروقی کاهش فشار خون کاهش التهاب ایجاد استرس بهبود عملکرد ورزشکاران کمک کند.

برخی از مزیت های چغندر برای سلامتی به علت وجود نیترات در آن می باشد. بدن نیترات موجود در چغندر را به اکسید نیتریت تبدیل می کند، مولکول های حیاتی که بر جنبه های مختلفی از سلامتی تاثیر می گذارند، از جمله کمک به رگ های خونی برای جریان راحت تر خون که باعث: عملکرد بهتر مغز کاهش فشار خون بهبود عملکرد ورزش می شود.

به ندانسته های خود در مورد چغندر فکر کنید چغندر نوعی شلغم خونی محسوب می شود. ترکیب آب چغندر و نمک را برای بعضی موارد از جمله جلوگیری از یخ زدگی جاده استفاده می کنند. زیرا نمک و آب چغندر با یک دیگر واکنش داده و نمک را بروی سطح جاده نگه می دارد. از آب چغندر در همه ی جای دنیا به عنوان یک ماده قرمز رنگ طبیعی برای افزودن به غذاها استفاده می شود.

چغندر در مقایسه با دیگر سبزیجات حاوی مقدار بیشتری قند می باشد. بعد از مصرف چغندر تقریبا 10 تا 15 درصد از بزرگسالان مورد آزمایش در امریکا رنگ ادرارشان به صورتی یا قرمز تغییر رنگ پیدا کرد. مصرف کمی چغندر برای کارکرد روده مناسب است.

اگرچه چغندر قرمز بیشتر رایج است، اما سفید، طلایی و یا ترکیبی از قرمز و سفید نیز وجود دارد. چغندر به خانواده سبزیجاتی از جمله اسفناج تعلق دارد. 

منبع: دکتر سلام

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.