طرز تهیه سوپ جو

مواد لازم

  • هویج: ۲ عدد
  • جو (پوست کنده): ۱۵۰ گرم
  • آب قلم: ۳ لیوان
  • خامه‏: ۱۰۰ گرم
  • نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ جو

برای تهیه این سوپ حتما جو را دو ساعت قبل از طبخ غذا خیس کنید و با مقداری قلم آب گوشت تهیه کنید. وقتی آبگوشت شما آماده شد محتویات داخل قلم را با سر قاشق خالی کنید و از بی استخوان بودن آب گوشت مطمئن شوید و سپس آن را داخل مخلوط کن ریخته و خوب میکس کنید.

سپس آن را داخل قابلمه ریخته و جو خیس خورده را از آبکش رد کرده و به آن اضافه کنید.حرارت را زیاد کنید و اجازه دهید غذای شما جوش بیاید و سپس شعله را کم کنید تا غذای شما کامل جا بیفتد.

هویج ها را شسته و پوست بگیرید و رنده بزنید و نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و به سوپ بیفزایید.سوپ را خوب هم بزنید و وقتی سوپ کاملا جا افتاد و لعاب داد آن را از روی حرارت برداشته و خامه زده شده را به آن اضافه کنید.

سایر نکات سوپ جو

1) اگر جو را از شب قبل با آب جوش خیس کنید سوپ شما هم سریع تر حاضر می شود و هم بهتر لعاب می دهد. البته در این صورت اول جو را بشویید و بعد آن را خیس کنید تا آب آن را هم به سوپ بیفزایید.

2) اگر تهیه آب گوشت با قلم برای شما سخت است می توانید از آب مرغ یا آب گوشت تکه ای استفاده کنید و اگر فرصت کافی ندارید این غذا را با عصاره های گوشت آماده طبخ کنید البته انتظار نداشته باشید به خوشمزگی سوپ اصلی شود!

3) می توانید به جای خامه از ماست چکیده هم استفاده کنید البته اضافه کردن خامه این سوپ را خوشمزه تر میکند.

4) این سوپ سبزی ندارد ولی اگر دوست دارید به آن کمی اسفناج اضافه کنید.

منبع: سرآشپز پاپیون

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.