پیتزا آلفردو

گر شما هم از طرفداران پاستا پنه آلفردو هستید حتما باید پیتزا آلفردو را هم امتحان کنید. این پیتزای لذیذ و خوشمزه از نظر طعم شباهت زیادی به پاستا آلفردو دارد چون در آن از سینه مرغ پخته شده و سس آلفردو استفاده می شود. برای راحتی کار بهتر است از قبل سس آلفردو و خمیر پیتزا را آماده کنید. به این ترتیب تهیه پیتزا آلفردو خیلی خیلی راحت انجام می شود و کمتر از نیم ساعت وقت شما را می گیرد.

مواد لازم برای پیتزا آلفردو:

  • خمیر پیتزا: 1 عدد
  • سس آلفردو: 3/4 پیمانه
  • سینه مرغ پخته شده: 2 عدد
  • ژامبون بیکن سرخ شده: 5 ورق
  • قارچ ورقه شده: 1/2 پیمانه
  • پیاز کوچک: 1 عدد
  • پنیر موزورلا رنده شده: 1 پیمانه

طرز تهیه پیتزا آلفردو

مرحله اول:

اول از همه سس آلفردو را آماده کنید و آن را کنار بگذارید. دستور تهیه سس آلفردو قبلاً گفته شده ولی در اینجا هم برای راحتی شما آن را یادآوری می کنیم:

مقداری کره را در یک شیر جوش ذوب کنید، سپس خامه صبحانه را روی آن بریزید و 5 دقیقه آن را روی حرارت هم بزنید. بعد از آن کمی سیر رنده شده و پنیر پارمزان (مقدار بیشتر از خامه) را اضافه کنید. در صورت تمایل میتوانید مقداری جعفری خرد شده یا آویشن هم به سس آلفردو اضافه کنید.

مرحله دوم:

حال، خمیر پیتزا را آماده کنید. برای این کار می توانید از خمیر پیتزای فوری استفاده کنید. علاوه بر این میتوانید از خمیرهای پیتزای آماده هم استفاده کنید.

مرحله سوم:

قالب پیتزا را چرب کنید و بعد خمیر را طوری روی آن پهن کنید که فیت قالب شود. اگر لازم است دور خمیر را ببرید. فر را از قبل با دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. خمیر را 8 دقیقه به تنهایی در فر گرم شده بگذارید تا نیم پخته شود.

مرحله چهارم:

حال، سس آلفردو را روی خمیر نیم پز شده بریزید و پخش کنید تا تمام سطح آن را بپوشاند. فقط یک حاشیه یکی دو سانتی دور خمیر را خالی بگذارید

مرحله پنجم:

پیاز، ژامبون بیکن و سینه مرغ پخته را به سایز دلخواه خرد کنید و همراه با قارچ ورقه شده به طور یکنواخت روی بخشی از سطح پیتزا که با سس پوشاندید پخش نمایید.

مرحله ششم:

روی پیتزا آلفردو، پنیر موزورلا رنده شده بپاشید. حال دوباره قالب را در فر گرم شده به مدت 7-10 دقیقه بگذارید تا پنیر ذوب شود. پیتزا آلفردو شما آماده است. پند دقیقه صبر کنید کمی خنک شود. سپس آن را سرو کنید.پیتزا آلفردو - زن امروزی

منبع: ایران کوک

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.