چگونه دخترم را از کودکی به حجاب تشویق کنم ؟

تشویق به حجاب باید از همان دوران کودکی صورت پذیرد . کودکان بیش از آن که از امر و نهی پدر و مادر تاثیر پذیری داشته باشند؛ از رفتارهای آن ها الگو می گیرند. برای آموزش رفتارهای پسندیده خودتان ابتدا به آن ها عمل کنید و الگویی نیک برای فرزندان دلبندتان باشید.

 با نرمی و مهربانی و عطوفت در مورد زیبایی های حجاب با فرزندتان سخن بگویید و با عباراتی جذاب و مناسب سن او دلایل حجاب را برایش بیان نمایید و از ضررها و آسیب های بی حجابی تا حدودی آگاهش نمایید.

هیچ گاه با توسل به زور و خشونت سلیقه خود را به آن ها تحمیل نکنید. این امر مخصوصا وقتی که بزرگتر شد نتیجه معکوس دارد. تشویق به حجاب همان گونه که از نامش پیداست باید با نرمی و ملایمت انجام شود .

از پوشاندن لباس های نامناسب به تن دختر بچه ها مانند لباس های آستین حلقه ای و ساق های تنگ و … در مکان های عمومی پرهیز کنید. شرم و حیا را از همان کودکی در فرزندانتان پایه گذاری نمایید.

پوشاندن موی دخترتان را از هفت سالگی آغاز کنید؛ البته به شکلی زیبا که او را اذیت نکند. با روسری های کوتاه و رنگهای شاد پوشش را برای او جذاب و دلپسند کنید.

به طور ناگهانی حجاب را بر او تحمیل نکنید. صبور باشید و این امر را به تدریج در او نهادینه کنید.

نسبت به تاثیر رسانه ها حساس باشید. شبکه های ماهواره ای با ارایه پوشش های نامناسب بی گمان بر کودکان تاثیر می گذارند. سعی کنید فرزندتان از برنامه ها و کارتون های کودکانه مناسب استفاده کند.

در خرید عروسک نیز وسواس به خرج دهید.

 اختصاصی زن امروزی

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. یکی مثل همه می گوید

  سلام خدا قوت
  سایت خوبی دارید هم ظاهر جذاب و زیبایی داره که کاربر رو مشتاق مشاهده بخشای مختلفش می کنه و هم مطالب خوب و بخش های زیادی برای سلیقه های متفاوت داره
  حیفم اومد نگم

  اگر نمونه داستان هایی که به بچه ها قبل از سن تکلیف در خصوص حجاب می شه گفت رو هم توی این مطلب یا مطلب دیگه ای آورده بشه ان شاءا…کاربرد بیشتری پیدا می کنه

  1. مدیر وبلاگ زن امروزی می گوید

   سلام.سپاس از لطف و توجه شما
   نظر شما را در برنامه کار خود قرار خواهیم داد ان شاءالله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.