فرهنگ واژه های سینمایی گروه ( ه )

فرهنگ واژه های سینمایی گروه ( ه )

واژه های سینمایی گروه ( ه ) : در این بخش شما با واژه های سینمایی بخش ( ه ) آشنا خواهید شد .

 همذات پنداری ( Identification )
هرگاه یک درگیری حسی و عاطفی عمیق ،بین تماشاگر و شخصیتی در هر اثر هنری ایجاد شود ، گویند همذات پنداری صورت گرفته است. در این حالت ، تماشاگر خود را به جای شخصیت مورد نظر تصور می کند و تجربیات و احساسات آن شخصیت را در وجود خودش احساس می کند. در همذات پنداری ، هر کسی تا حدی به شخصیت مورد نظر شبیه می شود.
همگذاری فرمی ( Form Dissolve )
در هم آمیختن دو تصویر جداگانه ، با فرم ها ی مشابه. برای نمونه وقتی که شخصیتی در شخصیت دیگری حلول می کند ، یا روح شخصیتی دوباره به بدن او باز می گردد.
هوادار ( Fan )
طرفدار سرسخت چهره های مشهور سینما که در دوران اوج استودیوهای هالیوود و نظام ستاره ای ، سلیقه آنها در ساخت فیلم ها و اسطوره سازی از بازیگران نقش مهمی داشت. با شگاه های هواداری از ستارگان و مجلات پر عکس از ستارگان روز ، بسیار متعدد بود. امروزه هم ستارگانی هستند که هواداران بسیار دارند ، اما با زوال نسبی نظام ستاره سازی ، از فعالیت باشگاه ها و مجلات خاص آنها کاسته شده است.
هولوگرافی ( Holography )
نظامی در عکس برداری که در ان از موج لیزری برای خلق تصویری سه بعدی از شیئی در فضا استفاده می شود که تصویر آن فقط از زاویه خاصی قابل رویت است. چنین نظامی برای ایجاد تصاویری با وضوح زیاد و عمق تصویری چشمگیر هم مناسب است.
هیپ ( Hype )
واژه ای در تبلیغات که مترادف تبلیغ شدید هر فیلم است و در آن از رادیو ، تلوزیون و حضور شخصی بازیگران فیلم ، استفاده می شود.
هالیوود( Hollywood )
ناحیه ای در هشت مایلی شمال غربی شهر لوس آنجلس واقع در ایالت كالیفرنیا كه به عنوان مركز صنایع فیلمسازی آمریكا، محل تجمع استودیوهای بزرگ وسمبل فیلم، و سینما و تمام تجمل و فانتزی و زیبایی های وابسته به آن شناخته شدهاست.
هنر پیشه یبدل ( Stuntman )
مسئول انجام كارهای خطرناك در فیلم .
اختصاصی زن امروزی
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.