روغن های مضر برای سرخ کردن غذا

دغدغه بسیاری از بانوان، انتخاب روغن مناسب برای غذا و سرخ کردن مواد غذایی است. با توجه به مضرات غذاهای سرخ کردنی، سعی کنید آن ها را از فهرست غذایی خود، حذف کنید یا به حداقل برسانید. در صورت طبخ غذاهای سرخ کردنی، توجه داشته باشید که هر روغنی را استفاده نکنید. شناخت روغن های مضر برای سرخ کردن غذا، به شما کمک می کند تا رژیم غذایی سالم تری داشته باشید.

کدام روغن ها برای سرخ کردن غذا مضر است؟

استفاده از یک نوع روغن برای تمامی پخت و پزها، اشتباه است. بهتر است برای سرخ کردن غذا ، از روغن های مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید که مقاومت بالاتری نسبت به حرارت دارند.

برای سرخ کردنی های خیلی سنگین با دمای بالا، روغن کنجد، روغن مناسبی نیست. روغن های جامد، به عنوان روغن های اشباع و با اسید چرب ترانس، نیز بدترین نوع روغن ها شناخته می شوند که افزایش ابتلا به بیماری های قلب و عروق، سکته های قلبی و مغزی، گرفتگی عروق و … را به همراه دارند.

یکی از اعضای هیئت علمی انستیو تغذیه و صنایع کشور گفت: در رابطه با روغن ها، معضلی که وجود دارد به خصوص در مورد روغن زیتون، این است که یک نوع زیتون، در بازار موجود است که با پرس کردن زیتون، روغن آن را استخراج می کنند. این نوع روغن، بهترین روغن زیتون شناخته شده است.

اما نکته ای که وجود دارد این است که در استخراج کردن این روغن، مقداری تفاله از زیتون ها، باقی می ماند که با افزودن برخی حلال های ناشناخته و قرار دادن آن ها در حرارت های فراوان، روغن زیتون دیگری را تولید می کنند که مشکل اساسی، همین حلال ها هستند؛ چرا که نمی دانیم این مواد، از چه ترکیباتی درست شده، از طرفی احتمال سرطان زا بودن این ترکیبات حلالی بسیار زیاد است.

بنابراین برخی از انواع روغن زیتون، که غیر مجازند و به صورت قاچاق وارد کشور می شوند ارزش غذایی نداشته و استفاده از آن ها، سلامت انسان را تهدید می کند.

منبع: بیتوته

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.