انواع نوشیدنی مخصوص روزهای گرم

وقتی با گرمی هوا به خانه های برمیگردین ، با گنجاندن نوشیدنی های طبیعی و گیاهی ضمن آنکه توانایی بدنتان را در طول روز افزایش می دهید ، بلکه مقاومت بدن خود را در این روزهای گرم نیز تضمین می کنید .پیشنهاد ما این است که نه تنها در این روزهای گرم بلکه در تمام روزهای سال دست کم در طول روز یک تا دو فنجان از عرق های گیاهی در برنامه غذایی خود بگنجانید تا به این ترتیب ذائقه فرزندتان را نیز با طعم و عطر عرقیجات گیاهی آشنا کنید .

در این مطلب به شما می گوییم چه کنید که در گرما از تشنگی طاقت بیاورید.

رفع تشنگی با عرق شاه تره
یکی از ساده ترین شیوه ها برای از بین بردن تشنگی در تابستان نوشیدن این عرق گیاهی لطیف برای افرادی که معده و دستگاه گوارش آنها حساس است بسیار مناسب است.نوشیدن این عرق گیاهی ۲تا۳ فنجان  موجب کاهش میزان عطش، تشنگی و پیشگیری از خشکی دهان و گلو میشود.در حقیقت با مصرف این نوشیدنی گیاهی می توانید میزان مقاومت بدن تان را در این روزهای گرم افزایش دهند .

اگر سردرد میگیرید، سنبل الطیب بنوشید
برخی افراد در طول روز بدلیل دمای هوا ممکن است ،سردردهایی را تجربه کنند .این سردردها در این روزهای گرم تشدید می شود و گاهی ممکن است، مانع از انجام برنامه ها و فعالیت های روزمره آنها شود .برای پیشگیری و درمان این سردردها و تخفیف آنها در طول شبانه روز پیشنهاد می کنیم یک تا دو فنجان از عرق گیاهی سنبل الطیب را به صورت خنک میل کنند.نوشیدن این عرق علاوه بر کاهش سردردهای ناشی از گرمای هوا  به کاهش تحریکات عصبی و درمان سردردهای میگرنی ناشی از گرسنگی نیز کمک میکند .

بدنتان را تقویت کنید
نوشیدن این نوشیدنی ها علاوه بر تقویت بدن ، موجب بهبود عملکرد معده و اندام گوارشی شده و میتواند میزان کلسترول خون را نیز کنترل کند .افرادی که در طول روز دو فنجان عرق کاسنی را بصورت خنک میل می کنند، روزهای بهتری را در گرما سپری می کنند .می توانید این عرق گیاهی را با مقداری سکنجبین شیرین کرده و آن را به همراه یک خیار رنده شده میل کنید .

با گل گاوزبان بر اعصاب خود مسلط شوید
بیشتر ما با پای یا دمنوش گل گاوزبان آشنا هستیم در حالی که عرق این گیاه دارویی نیز مانند دمنوش این گیاه خواص درمانی متعددی دارد مانند تقویت اعصاب ، افزایش نشاط و شادابی مصرف کننده …نوشیدن یک فنجان از عرق گل گاوزبان بصورت روزانه باعث تقویت اعصاب و افزایش مقاومت بدن در گرما می شود و به افرادی که با افزایش گرمای هوا کلافه و عصبی می شوید نیز کمک کننده است .افرادی که در تابستان از این عرق گیاهی استفاده می کنند می توانند مقاومت بدن خود را در زمستان در برابر سرماخوردگی هم افزایش دهند .

متعادل کردن دمای بدن

عرق کاسنی یکی از بهترین این نوشیدنی هاست .این نوشیدنی می تواند دمای درون بدن را کاهش و مقاومت اندام های درونی را در برابر گرما افزایش دهد.

نوشیدن این عرق علاوه بر تقویت بدن موجب بهبود عملکرد معده و اندام گوارشی شده و می تواند میزان کلسترول خون را نیز کنترل کند .افرادی که در طول روز دو فنجان عرق کاسنی را بطور خنک میل می کنند روزهای بهتری را در تابستان سپری می کنند .

شربت گلاب

شربت گلاب یکی از بهترین و مناسب ترین شربت ها و نوشیدنی های گیاهی برای روزهای تابستانی است .شما می توانید این نوشیدنی را با مقدار کمی خاکشیر و یک قاشق غذاخوری سکنجبین ترکیب کنید و بجای نوشابه از آن در کنار غذا استفاده کنید .
فواید شربت گلاب: این نوشیدنی معطر و خوشبو می تواند تاثیر زیادی در افزایش میزان سبکی و نشاط روزه داران در طول روز داشته باشد . افرادی که از این نوشیدنی طبیعی مینوشند علاوه بر آنکه به نشاط و شادابی خود کمک میکنند موجب تقویت عملکرد قلبشان نیز میشوند.

اختصاصی زن امروزی

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.