افراد مبتلا به تبخال هرگز نباید این کارها را انجام دهند!

افراد مبتلا به تبخال هرگز نباید این کارها را انجام دهند!

تبخال : آیا می دانید استرس و خود درمانی می تواند موجب عود تبخال شود و یا حتی وضعیت شما را بدتر کند؟
تبلخال می تواند دردناک باشد و اگر به درستی درمان نشود، ممکن است عود کند. تبخال خواه روی لب باشد یا تبخال تناسلی باشد، شما باید به خاطر داشته باشید که نباید چند کار را انجام دهید. دکتر روهیت باترا، متخصص پوست، در بیمارستان گانگا رم، دهلی نو، چیزهایی که هنگام تبخال زدن باید از آن اجتناب کنید را فهرست کرده است، که در اینجا تمام چیزهایی که شما در مورد تبخال بدان نیاز دارید، را آورده ایم.

۱- اجتناب از تماس فیزیکی: از آنجا که تبخال یک بیماری پوستی است و می تواند از طریق تماس فیزیکی شیوع پیدا کند، باید مراقبت باشید تماس پوست به پوست با افراد دیگر، به خصوص با بچه و همسر خود نداشته باشید. از این رو، عاقلانه است تا زمانی که که تاول شما خوب نشده و درمان و لایه برداری نشده است، در خانه بمانید.

۲- خود درمانی نکنید: این یک واقعیت شناخته شده است که داروهای ضد ویروسی داروهای مورد نظر برای تسکین نشانه های این بیماری می باشد. اما از خود درمانی اجتناب کنید زیرا ممکن است اگر داروها نتایج خوبی نشان ندهند، منجر به عوارضی شوند. همچنین، از استفاده درمان های طبیعی و یا گیاهی برای تسکین عفونت های پوستی خودداری کنید چرا که ممکن است وضعیت را بدتر کنند.

افراد مبتلا به تبخال هرگز نباید این کارها را انجام دهند!
افراد مبتلا به تبخال هرگز نباید این کارها را انجام دهند!

۳- فکر نکنید اگر یک بار نزد پزشک رفتید، در صورت عود دوباره میتوانید همان داروها را استفاده کنید: بسیاری از مردم می دانند که ویروس هرپس سیمپلکس تا یک سال سرکوب شده باقی میماند. این بدین معنی است که اگر شما اپیزودهای مکرر از عفونت و یا هر نشانه ای از این بیماری پوستی را داشتید، فورا با دکتر خود مشورت کنید. داروهایی که قبلا تجویز شده را مصرف نکنید چون ممکن است پزشک شما داروهای خود را برای نتایج موثر تغییر دهد.

۴- از استرس دوری کنید: اگر بدن شما تحت استرس، ذهنی یا جسمی، قرار دارد احتمال بالای عود وجود دارد. در هنگام استرس، هورمون هایی مانند آدرنالین و کورتیزون تولید می شوند که موجب سرکوب سیستم ایمنی بدن شما میشوند. هورمون های استرس می توانند عفونت جدید منجر شود.

منبع : نی نی بان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.