آموزش طراحی چشم

پيش از آغاز طراحی چشم، تمرين مشاهده را انجام دهيد. با دقت به چشمهاي خودتان در آينه نگاه كنيد، دو گوشه داخلي و خارجي چشم، نسبت سفيدي و سياهي كره چشم، حالت پلكها و حركت مردمك در سراسر چشم را بررسي نماييد. با مطالعه حالت چشم افراد در مواقع مختلف (تماشاي تلويزيون، مطالعه، خشم، شادي، گريه،هيجان، تفكر و …) بپردازيد و آنها را بارها و بارها، هم به صورت ذهني و هم به صورت مشاهده دقيق مرور كنيد. ويژگيهاي متفاوت چشم افراد سالخورده و كودكان را مقايسه نماييد.

ــ فرم ساده چشم شبيه يك بيضي است كه دو گوشه آن با هم تفاوت دارند. گوشه خارجي، زاويه اي بسته دارد و تا سرحد تيرگي مردمك، مثلث كشيده اي را به وجود مي آورد.

ـــ گوشه داخلي، زاويه بازتري دارد و نسبت به گوشه خارجي، شكل مثلث كوچكتري را به خود مي گيرد.

ـــ مردمكها بدون استثنا شكل دايره دارند، در حالت نگاه عادي، قسمتي از مردمك زير پلك پنهان است. پس مراقب آن باشيد كه دايره مردمك را به طور كامل ترسيم نكنيد، زيرا در اين حالت، چشمها حالت وحشت زده يا متعجب به خود مي گيرند.

ـــ با حركت مردمك به سمت راست يا چپ، حجم پلك نيز كمي تغيير مي كند. پلكهاي بالا و پايين با هم تفاوت عمده اي دارند و حجم مژه ها در پلكها نيز متفاوت است.

در حين طراحي از چشمها به ياد داشته باشيد كه:

چشمها را نخست به طور جداگانه بررسي و ترسيم نماييد. پس از تسلط كافي، به طراحي از هر دو چشم بپردازيد. به فاصله چشمها از يكديگر (كه برابر با اندازه يك چشم است) و هماهنگي و تناسب مردمكها با يكديگر توجه داشته باشيد.

طرحها را كم رنگ بكشيد و به ارزش خط توجه داشته باشيد. در ترسيم مژه ها اغراق نكنيد، آنها را با حجم و اندازه واقعي بكشيد. معمولاً براي پلك پايين چشم، از خط كم رنگ نازك، يا پهناي نوك مداد استفاده مي شود. براي ترسيم پلك پايين و چين و چروكها به جاي خط، از سايه كم رنگ پهناي مداد هم استفاده مي كنند. پس از تمرين كافي، چشمها را با ابروها بكشيد. از ترسيم فرم چشم به طور ذهني اكيداً خودداري كنيد.

آموزش طراحی چشم:

۱.طرح اولیه و ساده ای از چشم را با مداد معمولی می کشیم. همه ی خطوط توی چشم را درست می کشیم. حتی جای برقی که توی چشم می افتد را هم باید گذاشت:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۲.با مداد ب۶ قسمت سیاهی چشم را کاملا تیره می کنیم. بعد با مداد ب۲ این قسمت ها که بخش رنگی چشم هستند و در عکس تیره شده اند را پر می کنیم و با محوکن یکدست می کنیم.

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۳.در این مرحله در بخش رنگی چشم که محو کردیم با مداد ب۴ نوک تیز خط هایی را می ندازیم.خط ها از مرکز به بیرون باشند:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۴.حالا آن قسمتی که بین بخش رنگی چشم و سیاهی وسط چشم هست و تا الان خالی بوده را با مداد ب۴ پر می کنیم و محو هم می کنیم:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۵.اینجا یک خط نازک دور تادور گردی چشم با مداد ب۲ می کشیم و با فشار دست کمی پررنگ ترش می کنیم. محوش نمی کنیم فقط چند بار روی آن می کشیم تا پررنگ شود.

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۶.حالا از حاشیه ی دور چشم که تیره اش کردیم به سمت وسطش با مداد ب۲ تیره می کنیم و کمی هم محوش می کنیم و دور  قسمت وسط که یه خطوطی افتاده را کمی پررنگ می کنیم:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۷. این قسمت از کار با پاک کن مدادی یا هر پاک کنی که سرش کمی تیز باشد یک سری خطوط داخل چشم را کمرنگ می کنیم:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۸.پلک بالا را با مداد ب۲ کمی تیره می کنیم جاهایی که باید تیره تر شوند را دقت کنید و همینطور داخل چشم:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۹.قسمت ابرو را با مداد ب۲ پر می کنیم و محو می کنیم:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

۱۰.توی ابرو با مداد ب۴ خطوطی رو می کشیم. مژه ها را می کشیم. راستی سایه ی زیر پلک پایین را هم حتما با محوکن بگذارید:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی
۱۲.آخرین مرحله کار کردن روی کل چشم هست. یک مداد تیره مثل ب۶ برمی داریم و نوکش را تیز می کنیم و خطوط توی چشم را تیره می کنیم. مژه ها را یک بار دیگر تیره می کنیم. با پاک کن نور داخل چشم را روشن تر می کنیم. سایه ها را کمی تیره تر می کنیم:

آموزش طراحی چشم - زن امروزی

منبع: tarahychehre.ir

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. بنده خدا می گوید

    خیلی ابتداییه?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.